خبر مهم برای متقاضیان وام اجاره

خبر مهم برای متقاضیان وام اجاره فراز برج: وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا اختتام اسفندماه فرصت دارند وام خودرا دریافت نمایند و امکان تمدید این زمان وجود ندارد؛ قبل از این اختتام بهمن ماه آخرین مهلت اعلام شده بود که تمدید شده است.


به دنبال مصوبه ستاد ملی کرونا برای پرداخت وام اجاره به مستاجران ۸۲۸ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط شناخته شدند که ۳۰۲ هزار نفر نسبت به دریافت وام اقدام و ۲۳۰ هزار نفر در بانک های عامل تشکیل پرونده دادند که تا ۱۲ بهمن ماه ۱۹۱ هزار نفر وام اجاره را دریافت کرده اند. باتوجه به طولانی شدن پروسه تشکیل پرونده بعضی متقاضیان در بانکها اختتام بهمن ماه 1399 مهلت دریافت وام اعلام شد که تا انتهای سال جاری تمدید شده است. برمبنای اعلام معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، بارها زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شده است. انتظار این است متقاضیانی که تشکیل پرونده دادند در طول این مدت زمان مراجعه و تسهیلات خودرا دریافت نمایند تا نیازی به تمدید مجدد نباشد. کما اینکه امکان تمدید نیست و بانک ها ازاین نظر مشکلاتی را دارند. او البته از احتمال تصمیم گیری دولت برای تصویب وام جدید اجاره در سال ۱۴۰۰ آگاهی داده و گفته است: اینکه ثبت نام جدیدی برای سال ۱۴۰۰ داشته باشیم منوط به تصمیم گیری دولت و منابع موجود است. پرونده وام ودیعه مسکن برای اختتام اسفندماه بسته می شود و برای سال جدید تصمیمات در سال جدید ستاندن خواهد شد.
او اضافه کرد: متقاضیانی که تشکیل پرونده دادند حائز شرایط دریافت وام هستند. اما از نظر سیستم بانکی نیز باید بررسی های لازم صورت گیرد تا متقاضیان از نظر دریافت تسهیلات از نظر قوانین و مقررات مشکلی نداشته باشند. تسهیلات مراحبه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و فقط سود آنرا ماهانه بپردازند و در آخر سال، اصل آنرا پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آنرا به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد. باتوجه به مشکلات به وجود آمده برای خانوارها در وضعیت اقتصادی و بهداشتی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای بند ۳ مصوبات پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ۱۳ دی ماه، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن­ ابتدا تا اختتام بهمن و سپس اختتام اسفندماه تمدید گردید. 223229


منبع:

1399/12/13
14:20:22
0.0 / 5
578
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان