دریافت مالیات از خانه های خالی چه تاثیری بر بازار مسكن دارد؟

دریافت مالیات از خانه های خالی چه تاثیری بر بازار مسكن دارد؟ از روز نوزدهم فروردین عملیات ثبت املاک مسکونی در سامانه اعلامی وزارت راه و شهرسازی توسط مالکان کلید خورده است.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، این طرح با هدف شناسایی واحدهای مسکونی خالی و دریافت مالیات از آنها اجرائی می شود. وزیر راه و شهرسازی معتقد می باشد اعلام اجرای این قانون در ماه های پایانی سال قبل زمینه را برای کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن فراهم نمود.
کاربران خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که اجرای این قانون چه تاثیری بر بازار مسکن به جا می گذارد پاسخ‎های مختلفی داده اند. برخی معتقدند اجرای این قانون می تواند به کاهش قیمت اجاره بها و سامان این بازار منجر شود و برخی نتیجه این قرارداد را البته افزایش قیمت ها می دانند.
یکی از کاربران خبرانلاین معتقد می باشد اول ببینید علت افزایش قیمت مسکن چی بوده تا بعد متوجه بشید که این طرح تاثیری در کنترل قیمت دارد یا خیر.
مازیار نیز معتقد می باشد اجرای این قانون متاسفانه تاثیری ندارد. دولت باید بازار مسکن را کنترل کند. اجازه بابردن اجاره بها را ندهد ومسکن را از کالای سرمایه ای خارج کند. سرمایه دارهای گردن کلفت مالیات هم میدهند وحاضر نیستند خانه هایشان را اجاره دهند.
برخی نیز با تاکید بر اینکه این قانون تاثیری بر بازار ندارد، گفته اند: تاثیری در خانه دار شدن مردم و کاهش قیمت نخواهد داشت ولی موجب افزایش درآمد دولت و در آینده ای نزدیک با کاهش ساخت و سازها افزایش شدید قیمت ها.

موافقان این قانون نیز نظرات مختلفی داشتند. یکی از کابران اظهار داشت: کار خوبی است، تمام دنیا انجامش دادند، نتیجه هم گرفتند، اگه مافیای مسکن اجازه بده یکی دوسال دیگه نتیجه آنرا می بینیم.
مهدی نیز می گوید: تاثیر تقاضا برای فروش بیشتر شده و موجب پایین اومدن قیمت مسکن می شود ولی بجای این ها فکری به حال مستاجران بدبخت بکنید که پول اجاره ندارند جه برسد به خرید خانه حداقل یه قانون تصویب کنید که موقع قرارداد پول پیش به روز باید محاسبه شود.

1400/01/27
12:54:20
5.0 / 5
560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان