كدام خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی نمی شوند بعلاوه اینفو

كدام خانه ها مشمول مالیات بر خانه خالی نمی شوند بعلاوه اینفو به گزارش فراز برج فارس نوشت: قانون مالیات بر خانه های خالی 7 شاخص و معیار را به جهت اینکه مشمول مالیات نشود، عرضه کرده است.


این سوال از جانب شهروندان بارها مطرح گردیده است که برپایه قانون مالیات بر خانه های خالی، کدام خانه ها مشمول مالیات نمی شوند. طبق مفاد قانون 7 مورد برای این مورد مطرح شده که به شرح زیر است: 1- واحدهای مسکونی واقع در تمامی شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت. 2- واحد مسکونی واقع در تمامی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که در یک سال مجموعاً ۱۲۰ روز و کمتر ساکن یا کاربر نداشتند. 3- واحدهای نوساز بعد از ۱۲ ماه و در طرح پروژه های انبوه سازی بعد از ۱۸ ماه از زمان صدور گواهی اتمام عملیات 4- واحدهای مسکونی موقوفه که امکان اجاره آنها حسب وقفنامه وجود ندارد. 5- ثبت واحد مسکونی بعنوان اقامتگاه فرعی: الف: علاوه بر اقامتگاه اصلی هر خانوار می تواند یکی از واحدهای تحت تملک خویش را در شهری غیر از شهر محل اقامت اصلی بعنوان اقامت گاه فرعی ثبت نماید. ب: در صورتیکه اقامت گاه اصلی خانوار تحت تملک یکی از اعضای خانوار باشد خانوار می تواند حداکثر یک واحد دیگر از واحدهای خویش را در همان شهر محل اقامت اصلی بعنوان اقامتگاه فرعی ثبت کند.
6- برای دانشجویان، طلاب، دانش آموزان، شاغلان و مبتلایان به بیماری های خاص در صورت اقامت در شهری غیر از اقامتگاه اصلی و فرعی خانوار امکان ثبت یک واحد مسکونی دیگر را دارند. 7- واحد مسکونی محل اشتغال صاحبان صنوف و مشاغل همچون گردشگری و زیارتی موسسات یا شرکتهای فعال که مجوز از دستگاه مربوطه دارند و ممنوعیتی برای فعالیت در واحدهای مسکونی ندارند. 223227


منبع:

1400/02/02
13:09:30
5.0 از 5
839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان