آخرین جزییات وام خرید مسكن در سال ۱۴۰۰

آخرین جزییات وام خرید مسكن در سال ۱۴۰۰ به گزارش فراز برج تسنیم نوشت: معاون امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه افزایش وام خرید مسکن باید به تایید بانک مرکزی برسد، اظهار داشت: در وضعیت فعلی اولویت روی ساخت و ساز مسکن می باشد.


محمدحسن مرادی اظهار نمود: محصولات بانک مسکن تعهدی است و اگر قرار باشد برنامه ای برای سال جاری در حوزه پرداخت وام خرید مسکن داشته باشیم باید به تایید بانک مرکزی برسد. وی با اعلان اینکه بانک مسکن طرح هایی در حوزه بالا بردن قدرت خرید مسکن دارد اما باید پیش از اعلام عمومی به تایید بانک مرکزی برسد، اضافه کرد: موضوعی که باید به آن اصرار کرد این است که مشکلات بخش مسکن و قدرت خرید تنها با پرداخت وام خرید و بالا بردن سقف وام خرید مرتفع نخواهد شد. وی افزود: به فرض این که تسهیلات خرید مسکن ۱۰۰ درصد افزایش یابد. پرسش این است که آیا باز هم این مقدار جبران کاهش قدرت خرید را خواهد کرد؟ آیا اصلا می تواند تقاضای بالقوه را بالفعل کند؟ و این که بازپرداخت اقساط آن از عهده متقاضیان برمی آید؟
معاون امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه بانک مسکن از سال قبل با پرداخت تسهیلات و افزایش سقف وام ساخت مسکن نشان داد به حوزه تولید و پشتیبانی از بخش مسکن توجه ویژه ای داشته است، افزود: در کنار مسکن سایر کالاها نیز گران شده اند. به هر حال اگر بخواهیم سقف وام خرید مسکن را افزایش دهیم باید به این مساله نیز توجه کرد که بازپرداخت اقساط از عهده متقاضیان خارج خواهد بود. پس بهترین گزینه در این شرایط برای بخش مسکن توجه به حوزه ساخت و ساز و مدیریت هزینه های تولید است. مرادی اشاره کرد: در وضعیت فعلی اولویت روی ساخت و ساز است. اما باید در کنار تسهیلات ساخت مسکن، به کنترل سایر نهاده های تولید مسکن نیز توجه گردد. وی اظهار داشت: زمین مهم ترین رکن تولید مسکن می باشد، اگر مدیریت زمین مورد توجه قرار بگیرد می توان به کاهش قیمت تمام شده و در نهایت افت قیمت مسکن امیدوار شد. مرادی با اعلان اینکه نمونه واقعی حذف زمین از قیمت نهایی مسکن، طرح ملی مسکن می باشد، اضافه کرد: طرح ملی مسکن نمونه خوبی در کاهش قیمت تمام شده مسکن می باشد و اساسا با آورده ای که متقاضیان مسکن ملی خواهند داشت در نهایت مسکن با قیمت مناسبی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت یا حداقل قدرت خرید آنان را همپای تورم حفظ خواهدنمود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/02/13
12:35:37
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان