ایرانیها باز هم رتبه اول خرید خانه در تركیه را گرفتند

ایرانیها باز هم رتبه اول خرید خانه در تركیه را گرفتند به گزارش فراز برج باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طبق اعلام مرکز آمار ترکیه در ماه های ژانویه، فوریه و مارس 2021 میلادی، ایرانیها با خرید یک هزار و 599 واحد مسکونی در میان اتباع سایر کشورها رتبه نخست را به خود اختصاص داده اند.


مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری با اعلان اینکه به خریداران ملک در کشور ترکیه و یا سایر کشورهای خارجی سفارش می شود که به هیچ عنوان به فکر خرید ملک ویا زمین در ترکیه و دبی نباشند اظهار داشت: متاسفانه در سالهای اخیر آمارها نشان میدهد خرید ملک در شهرهای ترکیه مانند ازمیر، استانبول، آنتالیا و یا دبی و امارات قبرس بالا رفته که این امر نشان دهنده بی انگیزه بودن سرمایه گذاری در بخش مسکن ایران است. او افزود: متاسفانه در سالهای قبل خیلی از خریداران ملک در این کشورها به سبب تغییر ناگهانی قوانین در این عرصه با مشکلات بسیار زیادی روبرو شدند بطوریکه خیلی از این افراد گرفتار زیان های مالی چند میلیاردی شدند. رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلان اینکه در کشور ترکیه شرایط به نفع خرید است، اضافه کرد: در کشورهای دیگر مانند دبی شرایط خرید و فروش برقرار است و این خود کمی بهتر از تنها خرید ملک است. خسروی بیان کرد: ممکنست هرکدام از مسئولان کشورهای مختلف یک دفعه تصمیم بگیرند که تمامی قراردادهای ملک را منتفی کنند؛ در این موقعیت خریدار هیچ کاری نمی تواند انجام دهد و دستش به هیچ ارگان و یا بخشی وصل نیست.
گرانی مصالح ساختمانی انگیزه سازندگان مسکن را از بین برد او با اعلان اینکه افزایش چشم گیر قیمت مصالح ساختمانی و رشد جهشی قیمت مسکن موجب شد که سازندگان و یا سرمایه گذاران انگیزه ای برای خرید ملک در ایران را نداشته باشند، اضافه کرد: باید بانک مرکزی و یا دولت اقدامات لازم برای جذب سرمایه گذاری در حوزه ملک و زمین را برای تمامی سازندگان فراهم آورد چونکه در ایران حوزه مسکن یکی از مهم ترین و اقتصادی ترین ارکان اقتصاد کشور محسوب می شود. رئیس اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد: در کشورهای خارجی مانند ترکیه هم ملک هر سال گرفتار افزایش قیمت می شود بدین سبب باید خاطرمان باشد که شرایط مسکن در این کشورها بهتر از ایران نیست و بهتر است سرمایه گذاران در حوزه مسکن را در همین ایران انجام دهند. او یاد آور شد: قبل از این خیلی از سرمایه گذاران در حوزه ملک کشور امارات ورود پیدا کرده بودند که با تغییر ناگهانی قوانین این کشور یک دفعه خیلی از آنها حتی فرصت فروش ملک را نداشتند و به سرعت از این کشور خارج شدند. ایرانی ها در ترکیه یک هزار و ۵۹۹ واحد مسکونی خریدند بر طبق این گزارش طبق اعلام مرکز آمار ترکیه در ماه های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۲۱ میلادی، ایرانیها با خرید یک هزار و ۵۹۹ واحد مسکونی در میان اتباع سایر کشورها رتبه نخست را به خود اختصاص داده اند. بر این اساس در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی ایرانیها ۴۷۷ واحد مسکونی، در ماه فوریه ۴۵۹ واحد و در ماه مارس ۶۶۳ خانه را در ترکیه خریداری نموده اند. بدین سان خرید ملک توسط اتباع ایرانی در ترکیه طی ماه مارس نسبت به فوریه حدود ۴۴.۵ درصد بالا رفته است. در هر سه ماه ابتدایی امسال میلادی، ایرانیها بیشتر از اتباع سایر کشورها در شهرهای ترکیه ملک خریداری نموده اند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/02/18
12:03:08
5.0 / 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان