معاون وزیر راه:

۱۰ هزار واحد مسكن ملی در كشور آماده افتتاح است

۱۰ هزار واحد مسكن ملی در كشور آماده افتتاح است به گزارش فراز برج معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه ۱۹ خرداد آخرین فرصت ثبت اطلاعات سکونتی و ملکی در سامانه املاک و اسکان است از آماده افتتاح بودن ۱۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد جزئیات افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن تا آخر دولت دوازدهم، اظهار داشت: با عنایت به این که بخشی از واگذاری ها به شکل واگذاری گروهی و کوچک مقیاس بوده است این اطلاعات در حال جمع آوری و نهایی شدن است که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.
محمودزاده افزود: ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن، آبان سال ۹۹ راه اندازی شد. الان هم نزدیک به ۱۰ هزار واحد آماده افتتاح است. ما در وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن هستیم تا با مقیاس های بیشتری افتتاح طرح اقدام ملی مسکن را داشته باشیم.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد اجاره داری حرفه ای و تصمیم دولت برای اجرایی شدن آن، اظهار داشت: سال قبل آیین نامه اجاره داری حرفه ای به دولت ارسال شد که الان در کمیسیون های دولت در دست بررسی می باشد.
وی در مورد بازار اجاره، اظهار داشت: کمک ودیعه اجاره و تمدید اجاره ها به ستاد ملی کرونا، پیشنهاد شده است که در اینباره، ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد نمود.
محمودزاده در مورد سامانه ملی املاک و اسکان نیز، اعلام نمود: در قانون، دو ماه برای تکمیل اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان زمان گذاشته شده است که این کار اقدام بزرگ و گسترده است و بر مبنای برنامه ریزی ها، سرپرستان خانوار باید اطلاعات سکونتی و ملکی خویش را در سامانه به نشانی http: //amlak.mrud.ir ثبت کنند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی تمامی اشخاص حقیقی و حقیقی ملزم به ثبت اطلاعات سکونتی و املاک خود در سامانه هستند و قانونگذار برای اشخاص حقوقی هم دو برابر مالیاتی را پیشبینی کرده است. در این قانون برای اشخاص حقیقی داشتن دو واحد مسکونی در صورتیکه در دو شهر مختلف باشند، مجاز است و مشمول مالیات نمی گردد در حالیکه برای اشخاص حقوقی این امکان سلب شده است. ازاین رو قانون برای شخصیت های حقوقی سخت گیرانه تر است.
محمودزاده خاطرنشان کرد: صاحبان املاک حقوقی درصورتیکه ملکی خالی در اختیار داشته باشند مشمول دو برابر مالیات هستند.
گفتنی است، وزارت راه و شهرسازی به منظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، ۲۴ ساعته به سوالات شهروندان پاسخ می دهد. بر همین اساس، مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با شماره ۵۹۱۹۸-۰۲۱ وشماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ برای پاسخگویی به صورت ۲۴ ساعته آمادگی دارد.
شهروندان تهرانی با گرفتن شماره ۵۹۱۹۸ و شهروندان دیگر استان های کشور با شماره گیری ۰۲۱۵۹۱۹۸ می توانند در گفتگو با کارشناسان مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور مبحث ها و سوالات خویش را مطرح کنند.
انجام خود اظهاری از راه سامانه در اینترنت و با کامپیوتر شخصی به صورت مجانی برای عموم فراهم است. همچنین، در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی هم امکان پذیر است


منبع:

1400/02/19
21:17:14
5.0 / 5
386
تگهای خبر: اجاره , اینترنت , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان