توسط رییس جمهور صورت گرفت؛

افتتاح ۱۰ پروژه با اعتبار ۲۱ میلیون دلاری در قشم

افتتاح ۱۰ پروژه با اعتبار ۲۱ میلیون دلاری در قشم فراز برج: هرمزگان 10 پروژه با اعتبار ارزی 21 میلیون دلار و ریالی چهار هزار و 10 میلیاردی در چهارمین دور افتتاحیه های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم به بهره برداری رسید.این ۱۰ پروژه با سرمایه گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، مبین ظرفیت قشم در جذب سرمایه گذار و تلاش این منطقه در پشتیبانی و مانع زدایی در راه تولید برای کشور است.

۱۰ پروژه مذکور، در دو حوزه اقتصادی و گردشگری برای ۵۹۱ نیروی بومی اشتغال به همراه دارد که شامل حوزه های شیلاتی، تولیدی، تجاری و گردشگری می شود.

سه شرکت آبزی پروری محک شیلات، شرکت هیراد کاوه ساحل قشم و شرکت آبزیان دشت مروارید قشم فعال درزمینه پرورش ماهی در دریا با ظرفیت تولید هشت هزار و ۵۰۰ تُن ماهی در سال و سه شرکت هامور طلایی قشم، تعاونی میگو دشت کُنار سیاه و تعاونی دریانوردان در حوزه پرورش میگو با ظرفیت تولید سه هزار و ۶۸۰ تُن میگو در سال، درمجموع با سرمایه ای بیش از ۲۱ میلیون دلار و یک هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال در بخش تامین امنیت غذایی کشور نقش بهادار ای خواهند داشت و برای ۳۵۱ نیروی بومی اشتغال زایی خواهند کرد.

دو شرکت فعال درزمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز به اسامی عطر اطلس قشم و کارن زیما قشم با سرمایه ای بیش از ۶۳۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۴۵ نیرو با تولید محصولات صادرات محور به گردش اقتصاد ارزآور کشور کمک خواهدنمود.شرکت انسا مروارید قشم نیز با سرمایه گذاری در حوزه برندینگ با انتقال دانش و تکنولوژی برندهای جهانی و مشارکت جامعه تجاری جزیره، فروشگاه دی یوتی فری خودرا با سرمایه ای به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال و ایجاد فرصت اشتغال برای ۱۲۰ نیروی بومی در این مرحله از افتتاح های ریاست جمهوری، به بهره برداری رسید.

افتتاح فاز اول اقامتی هتل سارینا با سرمایه یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریالی و ایجاد اشتغال برای ۷۵ تَن که ۳۲۰ تخت به ظرفیت اقامتی جزیره می افزاید، آخرین پروژه افتتاحی این دور از برنامه های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم بود.

به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، منطقه آزاد قشم قبل از این در سه مرحله از افتتاح های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۵۳ پروژه به اعتبار ریالی ۶۰ هزار و ۶۶۰ میلیاردی و ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ۲۶۰ میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضور داشته است.

منبع:

1400/02/24
14:46:12
5.0 از 5
653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان