تازه ترین نرخ اجاره آپارتمان های كم متراژ

تازه ترین نرخ اجاره آپارتمان های كم متراژ دنیای اقتصاد نوشت: واسطه های ملکی می گویند در سال جدید، تقاضا برای اجاره آپارتمان های زیر 70 مترمربع به شدت بالا رفته است که نشات گرفته از دو عامل است.نخستین عامل موثر بر افزایش تقاضای اجاره آپارتمان های زیر ۷۰ مترمربع وضعیت معیشتی نامناسب اغلب خانوارهای اجاره نشین است. بگفته بنگاه های ملکی، تعدادی از این خانواده ها در سالهای قبل در آپارتمان های دوخوابه با مساحت ۸۰ تا ۱۰۰ مترمربع سکونت داشته اند، اما تحت تاثیر تغییرات شدید اجاره بها تصمیم گرفته اند به اجاره آپارتمان های کوچک تر و حتی یک خوابه روی بیاورند. این گروه از اجاره نشین ها اغلب حداقل یک فرزند دارند و به همین خاطر در سالهای قبل همیشه ساکن واحدهای بزرگ تر متناسب با بعد خانوار خود بودند اما در نتیجه وضعیت معیشتی بغرنج در ماه های اخیر، امکان پرداخت اجاره بهای جدید مدنظر موجران این واحدها را از دست داده اند و در نتیجه ناگزیر به سکونت در واحدهای نقلی شده اند.
از سوی دیگر این مساله سبب شده جمعیت ساکن در ساختمان هایی که واحدهای کوچک متراژ را در دل خود جای داده اند، افزایش یابد و بگفته برخی واسطه ها، این مساله سبب نارضایتی تعدادی از ساکنان آپارتمان هایی که تمام واحدهای آنها نقلی و یک خوابه هستند، شده است. با این وجود واقعیت بازار اجاره ایجاب می کند تقاضا برای سکونت در نقلی ها بمراتب بیشتر از تقاضای اجاره آپارتمان های بزرگ متراژ باشد.
بخش زیادی از آپارتمان های تا ۷۰ مترمربع در مناطق ۴ و ۵ و نیز ۷ تا ۱۰ واقع شده است که رهن پیشنهادی آنها بعد از تبدیل اجاره ماهانه درخواستی به مبلغ ودیعه، حداقل مترمربعی ۵/ ۲ میلیون تومان است؛ به این معنا که رهن کامل یک واحد ۶۰ مترمربعی در این مناطق دست کم ۱۵۰ میلیون تومان است. با این وجود نمی توان سقف رهن پیشنهادی در این مناطق را احصا کرد، چونکه بگفته واسطه ها برخی موجران قیمت هایی بیش از عرف یک منطقه را فقط به سبب نوساز بودن یا حسن سلیقه در بازسازی واحد خود اعلام می کنند که این موارد استثناست. بعنوان مثال رهن کامل یک واحد ۷۰ مترمربعی دو خوابه با سن بنای سه سال در محله پونک ۴۲۰ میلیون تومان اعلام شده است. در حقیقت ارزش گذاری رهن این آپارتمان مترمربعی ۶ میلیون تومان است و این در حالیست که در این محله رهن خیلی از فایل ها حدود یک میلیون تومان از این رقم پایین تر است.


1400/03/05
23:21:28
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان