كلیات وام اجاره تصویب گردید

كلیات وام اجاره تصویب گردید ایسنا نوشت: طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی، کلیات افزایش و تداوم وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده است.


طرح پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بعنوان یکی از برنامه های ستاد ملی کرونا در سال ۱۳۹۹ به اجرا رسید که از ۹۲۰ هزار ثبت نام ۳۳۲ هزار نفر مدارک خودرا تکمیل و به نظام بانکی معرفی گشتند. از این تعداد تا اواسط فروردین ماه امسال ۲۲۳ هزار نفر تسهیلات خودرا دریافت نمودند. دولت همین طور پرداخت وام ودیعه مسکن را بمنظور کمک به اقشار اجاره نشین به تصویب رساند که در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود. امسال نیز آنطور که روز گذشته محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ آگاهی داده کلیات افزایش و تداوم وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا مصوب شده است. باتوجه به این صحبت اسلامی، امکان افزایش سقف این تسهیلات وجود دارد که احیانا بعد از بررسی جزییات آن اعلام خواهد شد. مصوبه دیگر ستاد ملی کرونا در سال قبل تمدید الزامی قراردادهای اجاره بود که امسال نیز این مصوبه به قوت خود باقی است و تا سه ماه پس از اعلام رسمی اتمام اختتام کرونا قابل اجرا خواهد بود. هر فردی که اجاره اش تمام شده باشد با درصدی که اعلام خواهد شد باردیگر اجاره نامه خودرا تمدید خواهدنمود و نیازی به اسباب کشی وجود ندارد. در حقیقت مالکان نمی توانند مستاجران را جواب کنند. هنوز درصد افزایش نرخ امسال مشخص نشده ولی سال قبل سقف مجاز در تهران ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها ۲۰ درصد و دیگر نقاط شهری ۱۵ درصد بود.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه در روزهای همه گیری کرونا خیلی از موجران و مالکان، اجاره بها را افزایش ندادند، اظهار داشت: در بخش هایی مشکلاتی بین موجران و مستاجران وجود داشت که شوراهای حل اختلاف به آنها رسیدگی کرد. در عین حال، شوراهای حل اختلاف خلاف مصوبه ستاد ملی کرونا، حکم به تخلیه را صادر نکرده است. اسلامی اشاره کرد: انتظار است تا با این مصوبه مردم مراعات حال یکدیگر را در این ایام همه گیری کرونا داشته باشند تا همه با هم از این بحران عبور نماییم. تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، از اوایل مردادماه ۱۳۹۹ در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب گردید و مهلت پرداخت آن تا اختتام اسفندماه به پایان رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و فقط سود آنرا ماهانه بپردازند و در آخر سال، اصل آنرا پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آنرا به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد. ۲۲۳۲۲۵

1400/03/10
22:50:56
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان