در گزارش فراز برج مطرح شد؛

وام صندوق توسعه برای ساخت خط آهن چابهار-زاهدان احیانا كافی است

وام صندوق توسعه برای ساخت خط آهن چابهار-زاهدان احیانا كافی است به گزارش فراز برج معاون ساخت راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور می گوید: پیش بینی ما این است که 300 میلیون یوروی صندوق توسعه ملی احیانا برای تکمیل خط آهن چابهار-زاهدان کافی باشد.عباس خطیبی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت راه آهن چابهار-زاهدان اظهار نمود: باتوجه به منابعی که برای این مسیر در اختیار ما گذاشته شد و روند پول دهی که تامین شده، سیاست گذاری و هدف گذاری کردیم.
وی اضافه کرد: هم اکنون روی راه آهن زاهدان به خاش بیشتر متمرکز شده ایم؛ این فاصله ۱۵۰ کیلومتر را برای فاز اول بهره برداری پروژه برنامه ریزی کرده و انرژی زیادی را روی این قطعه گذاشته ایم.
خطیبی تصریح کرد: پیشرفت طرح در کلان پروژه، ۵۲ درصد است پیشرفت بخش زیرسازی نیز ۶۸ درصد است در فاصله زاهدان-خاش، زیرسازی بطور کامل به پایان رسیده و مشغول عملیات ریل گذاری هستیم؛ تا کنون ۱۲۰ کیلومتر آن ریل را گذاری کرده ایم و به سرعت خوبی پروژه در این حد فاصل درحال پیشروی است.
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است تا آخر خرداد ماه قطعه زاهدان-خاش به بهره برداری برسد بااینکه روی قطعات دیگر درحال کار کردن هستیم، اما تمام تمرکز فعالیت اجرائی ما در این پروژه، عمدتا روی این محدوده است.
معاون شرکت ساخت و توسعه اضافه کرد: از ۳۰۰ میلیون یورویی که از محل صندوق توسعه ملی به پروژه راه آهن چابهار-زاهدان اختصاص یافته، تا کنون وجه متناظر ریالی ۱۳۵ میلیون یورو را دریافت و هزینه کرده ایم.
خطیبی درباره این که آیا با ۱۷۵ میلیون یوروی باقی مانده، شرکت ساخت می تواند پروژه راه آهن چابهار-زاهدان را به سرانجام برساند؟ اظهار نمود: بااینکه نرخ ارز مرتباً تغییر و این تغییرات ارزی، منابع ما را کم و زیاد می کند، اما بنظر می رسد پیش بینی ما این است که با ۳۰۰ میلیون یورو بتوانیم کل خط آهن چابهار-زاهدان را به سرانجام برسانیم ولی برخی اقدامات تکمیلی آن باقی بماند.


منبع:

1400/03/11
10:39:43
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان