واكنش فروشندگان لوكس متراژ به افت قیمت مسكن

واكنش فروشندگان لوكس متراژ به افت قیمت مسكن دنیای اقتصاد نوشت: با وجود این که گروهی از فروشندگان واحدهای نوساز با مشاهده ترک بازار مسکن از جانب خریداران سرمایه ای و مصرفی، پیشتاز کاهش قیمت پیشنهادی شده اند، اما همچنان یک گروه از فروشنده ها که واحدهای لوکس متراژ نوساز برای عرضه دارند، از همراهی با تکانه کاهشی شکل گرفته در سمت عرضه خودداری می کنند.واسطه های ملکی می گویند تغییرات قیمتی در بازار مسکن به شکل تدریجی درحال رخ دادن است و سرعت دومینوی ریزش قیمت باآنکه پایین است اما به تدریج نوبت به اغلب فروشندگان می رسد و آنها با مشاهده سطح جدید قیمت های پیشنهادی دیگر فروشندگان، حاضر به تعدیل قیمت پیشنهادی خود می شوند.
پیش تر در گزارشی تشریح شده بود که در بعضی مناطق مصرفی، یک گروه از سازنده ها با جریان کاهش قیمت همراه نشدند و با وجود رکود و نبود تقاضا، بازهم تلاش می کنند حتی در حد دو یا سه درصد قیمت پیشنهادی خویش را بالا برند و در واقع آخرین امید آنها برای بالا نگه داشتن سطح قیمت ها همین است که این تحرکات با وجود رکود سنگین معاملات، موثر واقع شود.

اما تحقیقات میدانی اخیر از بازار فروش مسکن مناطق لوکس بخصوص مناطق یک، سه و بخش هایی از پهنه منطقه ۲ تهران نشان داده است رفتار فروشندگان در این مناطق با فروشندگان واحدهای نوساز مناطق مصرفی متفاوت می باشد. در مناطق لوکس یک گروه از فروشندگان که عموما واحدهای بزرگ تر از ۱۲۰ مترمربع نوساز را برای فروش عرضه نموده اند، حداقل دو ماه است که هیچ تغییری در قیمت پیشنهادی خود اعمال نکرده اند. واسطه ها می گویند فروشنده های واحدهای نوساز لوکس متراژ اصراری برای فروش در کوتاه ترین زمان ندارند و پول لازم نیستند؛ به همین خاطر احتمال دیرتر با جریان کاهش قیمت همراه خواهند شد؛ هرچند استمرار جریان کاهش قیمت هم به وضعیت سایر بازارها و شکل تاثیرپذیری از متغیرهای غیراقتصادی اثرگذار بر بازار مسکن بستگی دارد. هم اکنون فروشنده های تبدیل به احسنی بازار املاک لوکس متراژ پیشتاز کاهش قیمت پیشنهادی اعلامی خود شده اند و سازنده های این مناطق فعلاً قیمت های پیشنهادی خویش را نه کاهش و نه افزایش داده اند.


منبع:

1400/03/18
22:56:06
5.0 / 5
246
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان