معاون وزیر شهرسازی خبر داد؛

جزییات پرداخت وام ودیعه مسكن به زنان مجرد بالای 35 سال

جزییات پرداخت وام ودیعه مسكن به زنان مجرد بالای 35 سال فراز برج: معاون وزیر راه و شهرسازی از اختصاص وام اجاره به زنان مجرد بالای 35 سال و خودسرپرست آگاهی داد.


به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما؛ محمود محمودزاده اضافه کرد: بر طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا همه خانم هایی که بالای ۳۵ سال سن دارند، خودسرپرست هستند و با خانواده زندگی نمی کنند، می توانند از تسهیلات اجاره استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال قبل اولویت پرداخت وام اجاره را برای زنان خودسرپرست و سرپرست خانوار قرار دادیم که تعریف آن با زنان مجرد فرق می کند، این مصوبه امسال هم به وقت خود باقی است.

وی در توضیح این بند از شرایط اعطای وام اجاره ودیعه که به اعطای تسهیلات به زنان بالای ۳۵ سال اشاره دارد، اظهار داشت: خانم هایی که بالای ۳۵ سال سن دارند و خودسرپرست هستند به مفهوم این که با خانواده زندگی نمی کنند، می توانند از تسهیلات اجاره استفاده کنند.

محمودزاده با اعلان اینکه به مردان سرپرست خانوار که به سبب فوت همسر، طلاق و متارکه مجرد هستند نیز وام اجاره تعلق می گیرد، اظهار داشت: در حقیقت استثنایی برای زنان مجرد بالای ۳۵ سال در ثبت نام «مسکن ملی» و «وام ودیعه» وجود دارد؛ بر این اساس برای خانم های سرپرست خانوار یا خانم های خودسرپرست این استثنا وجود دارد که با ۳۵ سال سن بتوانند از تسهیلات ودیعه اجاره و همین طور از امکانات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: نظام بانکی باید با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا هماهنگ باشد و طبق مصوبه ستاد به همه زنان مجرد بالای ۳۵ سال وام اجاره را پرداخت کند.

ثبت نام وام ودیعه مسکن از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۲۶ خرداد شروع شده است و همه مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کرده اند حالا باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان شهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند. متقاضیان همین طور باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

چنان چه متقاضی تا حداکثر ۲ هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنان اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می شود. نحوه بازپرداخت تسهیلات برپایه این گزارش، تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی در تهران با بازپرداخت پنج ساله و نرخ سود ۱۳ درصد به واجدان شرایط داده می شود که رقم اقساط آن ماهانه یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود.

همین طور تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان هشت کلان شهر کرج، قم، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، کرمانشاه و اهواز با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت سه ساله اعطا می شود که در این صورت مبلغ اقساط آن، یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۷۵۰ تومان خواهد بود.

رقم اقساط تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی به مستأجران سایر شهرها که با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت سه ساله اعطا می شود، ۸۴۲ هزار و ۳۴۸ تومان برآورد می شود.

این دومین بار است که با هدف تنظیم گری بازار اجاره ثبت نام دریافت وام از مستأجران انجام می شود. نظام بانکی تا دی ماه پارینه وام اجاره را به متقاضیان واجد شرایط اعطا کرد. سال قبل بعد از ثبت نام ۹۲۰ هزار سرپرست خانوار، در نهایت این تسهیلات به حدود ۲۰۰ هزار خانواده داده شد که مجموع ارقام پرداختی نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان رسید.


منبع:

1400/03/31
23:18:40
5.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان