اقساط وام اجاره چقدر است؟

اقساط وام اجاره چقدر است؟ به گزارش فراز برج ایسنا نوشت: از 26 خرداد سال جاری ثبت نام برای دریافت وام ودیعه مسکن شروع شده است و تا اختتام شهریور ماه ادامه دارد که نحوه باز پرداخت این تسهیلات در دو مدل خواهد بود.


ستاد ملی کرونا مصوب کرد تا پرداخت ودیعه مسکن برای سال جاری ادامه پیدا کند که مصوبه این تسهیلات با افزایش مبلغ هفته گذشته به بانک ها ابلاغ گردید و طبق این مصوبه، مهلت ثبت نام اشخاص واجد شرایط برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن تا اختتام شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید می شود که بانک ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا اختتام آذر سال جاری تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. همچنین، سقف مبلغ این تسهیلات برای کلان شهر تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان شهرها ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان تعیین می شود و بر این اساس، شرایط و مقررات مترتب بر این تسهیلات در سال ۱۳۹۹، امسال نیز به قوت خود باقی است. یکی از شرایط دریافت ودیعه مسکن این است که متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.
از طرف دیگر، نرخ سود این وام ۱۳ درصد و مدت بازپرداخت آن برای تهرانی ها پنج ساله و برای سایر شهرها سه ساله است و متقاضیان می تواند بوسیله سایت https: //www.tem.mrud.ir برای دریافت تسهیلات اجاره مسکن ثبت نام کنند. نحوه پرداخت این تسهیلات در دو مدل خواهد بود و اگر کسی وام را یکساله بگیرد فقط سود ۱۳ درصد را بطور ماهیانه پرداخت می کند و اصل پول را سر سال به بانک برمی گرداند. روش دوم این است که افراد وام را بصورت پنج ساله دریافت نمایند که اصل و فرع آنرا در اقساط ماهیانه با نرخ سود ۱۲ درصد پرداخت خواهند کرد. بنابراین، مستاجران باید در تهران ماهانه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، کلان شهرها یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و سایر شهرها ۸۴۰ هزار تومان پرداخت کنند. البته، طبق گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۳۰ هزار نفر برای دریافت وام اجاره ثبت نام کرده اند و تا دو هفته دیگر نخستین گروه به بانک برای دریافت این تسهیلات معرفی خواهند شد که از دو هفته دیگر متقاضیان این وام را دریافت می کنند.


منبع:

1400/04/06
11:16:28
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان