آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال با حضور نوبخت بررسی گردید

آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال با حضور نوبخت بررسی گردید به گزارش فراز برج رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال با حضور مسئولان مربوطه بررسی گردید.


به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت ظهر جمعه در حاشیه بازدید از روند راه اندازی آزادراه تهران - شمال که به همراه وزیر راه و شهرسازی و رییس بنیاد مستضعفان صورت گرفت، اظهار نمود: امروز آخرین وضعیت پیشرفت پروژه قطعه دو آزادراه تهران - شمال توسط مسئولان ملی و استانی مورد بررسی قرار گرفت. وی بیان کرد: همین طور در این بازدید، آخرین وضعیت پروژه درحال راه اندازی و وضعیت تکمیل تونل البرز بزرگترین تونل خاورمیانه مورد بررسی و رصد قرار گرفت. رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلان اینکه تونل ۶.۵ کیلومتری البرز و ۱.۵ کیلومتر جاده دسترسی آن در انتهای منطقه دو آزادراه تهران-شمال نزدیک به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اشاره کرد: تأسیسات و روشنایی تونل البرز و جت فن ها نصب شده است و پیشرفت فیزیکی تونل البرز حتی از جاده های دسترسی آن هم بیشتر است.
وی اشاره کرد: دولت و بنیاد مستضعفان بعنوان شریک و مجری پروژه تلاش نموده اند، آخرین مراحل اجرائی این تونل به سرعت اجرا شود. نوبخت با اعلان اینکه تونل کندوان با تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال حذف خواهد شد، اظهار داشت: مسیر تونل البرز در انتهای منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال و ابتدای منطقه ۳ آزادراه است، پل زنگوله در جاده چالوس محل اتمام منطقه ۲ و شروع منطقه ۳ آزادراه تهران - شمال است، جاده دسترسی تونل البرز از پل زنگوله آغاز می شود. وی متذکر شد: جاده دسترسی تونل البرز، یک تونل و ۲ پل دارد و مسیر تونل بعد از آن وارد جاده قدیم می شود.
افتتاح بزرگ ترین تونل غرب آسیا در دولت دوازدهم
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز در حاشیه این بازدید اظهار نمود: برای آزادراه تهران - شمال در منطقه ۲، ۲۲ کیلومتر طول، ۵۹ تونل و ۲۹ پل، پیش بینی شده است.
وی با اشاره به این که تونل البرز در قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، واقع شده و در مراحل پایانی تکمیل قرار دارد، اضافه کرد: طول تونل البرز ۶.۵ کیلومتر است.
اسلامی بیان کرد: زمان افتتاح منطقه یک آزادراه تهران-شمال از رییس جمهور درخواست کردیم تا دستور مساعدت برای باند رفت منطقه ۲ را صادر کنند که این کار انجام شد. اکنون با تلاش بنیاد مستضعفان، بزرگ ترین و پیچیده ترین بخش مهندسی در راه اندازی تونل برای آزادراه تهران- شمال درحال تکمیل است.
وی اشاره کرد: در ضمن دو سال فعالیت، در منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال ۲ تا ۳ هزار نفر شبانه روزی مشغول به فعالیت بودند، با یاری خداوند در ایام باقیمانده دولت دوازدهم تونل البرز در باند رفت در مجموع به طول ۹ کیلومتر افتتاح می شود و راه اندازی باند برگشت شروع خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: امیدواریم با توجه ویژه رییس سازمان برنامه و بودجه به تکمیل پروژه های عمرانی و با تجهیز منابع باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران - شمال تا اختتام ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد و باند برگشت نیز در سال آینده شروع شود.


1400/04/19
11:35:46
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان