هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسكن ملی چقدر است؟

هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسكن ملی چقدر است؟ به گزارش فراز برج باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی نوشت: متوسط قیمت خرید و ساخت مسکن در پرند مجموع ساخت و خدمات متری ۴ میلیون تومان است که در صورت افزوده شدن قیمت زمین متری ۷۰۰ هزار تومان هم افزوده خواهد شد.


محمود محمودزاده در مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن و شهرسازی اظهار داشت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ ماه به طول انجامید و تمام مراحل مورد نظر شامل برنامه ریزی، پروانه ساخت، نظام مهندسی، تعیین پیمانکار و سایر موارد در همین ۲۰ ماه انجام شد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تکیه بر این که با وجود کرونا و مشکلات اقتصادی پیشرفت قابل توجهی در اجرای طرح های اقدام ملی مسکن وجود دارد، اضافه کرد: امروز از یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد برنامه ریزی برای ساخت مسکن، ۵۳۰ هزار واحد مسکونی در دست اجراست که امروز بیشتر از ۵۱ هزار واحد آن افتتاح می شود. محمودزاده افزود: حدود ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی الان در سرتاسر کشور در دست اجراست که مجموع۸۰ هزار واحد از ۵۳۰ هزار واحد در ارتباط با بافت فرسوده است مابقی در بافت های معمول شهرها قرار دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: امروز در شهر پرند پروژه ای که افتتاح می شود در حدود ۱۴ ماه به بهره برداری رسیده و از آغاز ۹۹ شروع شده که باکیفیت مناسبی هم به اجرا درآمده است و امروز به تعداد ۲۴۰ واحد آماده تحویل است. معاون مسکن و ساختمان، از خصوصیت های دیگر طرح اقدام ملی مسکن استفاده از توان تمامی سازندگان، تعاونی ها و واگذاری گروهی عنوان نمود و اضافه کرد: در شهرهای کوچک اصول و روش وزارت راه و شهرسازی واگذاری زمین به گروه های ساخت یعنی خود مردم است که بیشتر از ۱۳۵ هزار واگذاری در سرتاسر کشور داشتیم که جریان تولید پرثمری داشته و بزودی به نتیجه مطلوب خواهد رسید. همینطور پروژه های مشارکتی از عدد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که در ابتدا عنوان شده بود امروزه به بیشتر از ۳۵ درصد بیشتر از عدد اعلامی قبلی رسیده و در دست اجرا قرار دارد که بلافاصله ۵۰۰ هزار واحد جدید آماده ورود به فاز اجرایی هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز از مجموع ۲۸ هزار واحدی طرح اقدام ملی مسکن که مورد بهره برداری قرار می گیرد در چند بخش در ارتباط با پروژه های تعاونی ها، مشارکت، انبوه سازان و پروزه های بافت فرسوده است. همینطور یکی از خصوصیت های طرح اقدام ملی تأمین خدمات روبنایی است. وی تصریح کرد: یکی از نکاتی که مورد تاکید رئیس جمهور بوده است استفاده از توان بخش خصوصی بود که بیشتر از ۷۰ هزار واحد در چارچوب پروژه های مشارکتی در حال انجام می باشد که یکهزار و ۵۰۰واحد از آنها بهره برداری می شود و آماده واگذاری خواهد بود. محمودزاده اظهار داشت: امروز ۱۶ هزار و ۸۸۵ واحد در شهر جدید پرند افتتاح می شود. این واحدها از نیمه دوم ۹۸ شروع شده است و متوسط ساخت کمتر از یکسال و نیم است. متوسط قیمت خرید و ساخت مسکن در پرند مجموع ساخت و خدمات متری ۴ میلیون تومان است که در صورت افزوده شدن قیمت زمین متری ۷۰۰ هزار تومان هم افزوده خواهد شد. وی افزود: بیشتر واحدهایی که امروز افتتاح شد، پروژه هایی هستند که در چارچوب انبوه سازی، تعاونی و گروه های ساخت در حال انجام می باشد. بدین معنا وزارت راه و شهرسازی زمین واگذار کرده است و خود مردم ساخت را انجام داده اند. پروژه های مشارکتی از نوعی که مقیاس بزرگتری دارند امروز یکهزار و ۵۰۰ واحد از ۷۰ هزارواحد به بهره برداری می رسد. ۲۲۹۲۲۷


منبع:

1400/04/23
11:41:34
5.0 / 5
469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان