پیشرفت ۸۵ درصدی كریدور شمال-جنوب

پیشرفت ۸۵ درصدی كریدور شمال-جنوب به گزارش فراز برج یک مقام مسئول از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی پروژه راه اندازی راه آهن رشت-بندر کاسپین اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از صداوسیما، علی اوسط اکبری مقدم درباره ریل گذاری در کریدور شمال-جنوب اظهار داشت: یکی از خواسته های دیرینه مردم شمال کشور، اتصال خطوط ریلی شمال به جنوب بود.
اکبری مقدم اضافه کرد: این ریل در گذشته، تا شهر قزوین وجود داشت و اتصال ریل از قزوین به آستارا و انزلی و حتی بندر کاسپین، مورد درخواست بود.
وی ضمن اشاره به بهره برداری از ریل قزوین تا رشت اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی رشت به بندر کاسپین در اولویت قرار گرفت.
اکبری مقدم با اشاره به اینکه الان ریل گذاری شمال به جنوب دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است اضافه کرد: امیدوارم در ماههای آینده قابلیت بهره برداری را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه این ریل می تواند جنوب کشور را به شمال وصل کند اظهار داشت: در شمال کشور ظرفیت بزرگی در خزر داریم، هم اوراسیا و هم کشورهای حاشیه دریای خزر می توانند در بحث تبادلات تجاری و تأثیرات اقتصادی هم در اقتصاد ملی و هم فرامنطقه ای، نقش بسیار بزرگی داشته باشد.
اکبری مقدم در مورد تأثیرات این ریل گذاری در تبادلات تجاری هم اظهار داشت: استان گیلان از این نعمت محروم بوده و ترانزیت کالا از بنادر جنوبی یا حتی از بندر آستارا به سمت بنادر کشور عراق و کشورهای حاشیه دریای خزر، از راه کامیون یعنی حمل و نقل جاده ای صورت می گرفت.
وی اضافه کرد: اگر این خطوط ریلی به بهره برداری برسد، ظرفیت بزرگی را در تبادل کالا از جنوب به شمال خواهیم داشت.
اکبری مقدم با اشاره به اینکه ظرفیت خزر به دلیل تحریم های اقتصادی، ظرفیت محدودی است اظهار داشت: با عنایت به پتانسیلی که در بندر چابهار و بنادر خلیج فارس به وجود آمده است، این ظرفیت اساسا برای حوزه خزر هم به شدت افزایش خواهد یافت.

1400/05/03
23:14:15
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان