آخرین وضعیت بازار مسکن در اطراف تهران بعلاوه قیمت

آخرین وضعیت بازار مسکن در اطراف تهران بعلاوه قیمت ایسنا نوشت: هم اکنون می توان با حداقل نقدینگی حدود 200 میلیون تومان در اطراف تهران خانه دار شد؛ در عین حال سرریز تقاضای مصرفی که توان خرید و اجاره را در پایتخت از دست داده به سمت اطراف به تحرک بازار مسکن در شهرهایی مثل پردیس، پرند، هشتگرد و پاکدشت منجر گردیده است. دفاتر املاک در حاشیه تهران می گویند معاملات نسبت به بهار مقداری بالا رفته اما قیمت ها ثابت مانده است.


مشاهدات میدانی حاکی از آنست که افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در تهران منجر به افزایش تقاضا برای اجاره و حتی خرید در شهرهای اطراف تهران و کرج همچون پردیس، پرند، هشتگرد و پاکدشت شده است. دفاتر املاک در شهرهای یاد شده می گویند قسمتی از تقاضای مصرفی از قبل هم در بازار حضور داشت اما بخش دیگر که منتظر تغییر دولت بود درحال ورود تدریجی به بازار است. البته با آسودگی خاطر مبادرت به خرید واحدهایی می کنند که از تخفیف بیشتری برخوردار می باشند. بنظر می رسد پیش از ورود سرمایه گذاران، متقاضیان مصرفی با این برداشت که ممکنست در شش ماهه دوم با رونق بازار مواجه شویم درحال نهایی کردن خرید خود هستند. عمده معاملات نیز از نوع تبدیل به احسن انجام می شود. باتوجه به آنکه به طور متوسط در دهه ای اخیر حدود ۷۷ درصد بازار مسکن ایران در اختیار سوداگران قرار داشته، اکنون این بازار با کمتر از یک سوم ظرفیت خود فعال شده و در صورتیکه شاهد هجوم سرمایه ها به این حوزه نباشیم انتظار جهش قیمتها بعید به نظر می آید.
کف قیمت خانه در پاکدشت ۲۰۰ میلیون تومان با یکی از مشاوران املاک شهر پاکدشت تماس گرفتیم که اظهار داشت: قیمت مسکن در پاکدشت برمبنای منطقه و کیفیت بنا متغیر است اما می توان با نقدینگی ۲۲۰ تا ۲۴۰ میلیون تومان و حتی کمتر یک آپارتمان کوچک در این شهر خریداری کرد. البته این کف قیمتها است و نرخ واحدهای بزرگ متراژ به بالای یک میلیارد تومان هم می رسد. آقای داوودی اضافه کرد: در ایام اخیر مقدار اندکی معاملات بالا رفته است که از جانب خریداران واقعی انجام می شود. حدود دو سال است که باتوجه به نزدیکی پاکدشت به مراکز صنعتی و توسعه این واحدها در سال های اخیر تقاضا برای خرید مسکن در شهر ما مقداری بالا رفته است. افزایش قیمت دلار هم به گرانی مسکن منجر گردید. سال ۹۹ قیمت خانه پاکدشت در مقایسه با سال ۹۸ حدودا دو برابر شد اما از اواخر سال قبل قیمتها ثابت مانده و در مواقعی کاهش هم داشتیم. به گفته ی ایشان، به سبب افزایش قیمت سیمان و میلگرد، سازندگان تمایلی برای پیش فروش ندارند و بساز و بفروش هایی که با دفتر ما در ارتباط هستند می گویند صبر می کنند تا شش ماه دیگر که وضعیت بازار روشن شود واحدها را به فروش برسانند. تحرک نسبی بازار مسکن در هشتگرد همین طور آقای کیانی از مشاوران املاک شهر جدید هشتگرد با اعلان اینکه بعد از انتخابات شاهد ایجاد تحرک نسبی در بازار مسکن در شهرهای اطراف کرج هستیم اظهار داشت: به سبب پایین بودن نرخ اجاره در شهر جدید هشتگرد خیلی از مستاجران از تهران و کرج به این شهر آمده اند. بنا بر این فایل اجاره در دفاتر کم شده است. اما با قیمتهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان می شود در هشتگرد آپارتمان خریداری کرد. خیلی از خریداران منتظر تغییر دولت بودند که به نظرم در هفته های آتی معاملات افزایش می یابد. از شهر جدید پرند هم سراغی گرفتیم که یکی از واسطه های ملکی، افزایش نسبی تقاضا برای خرید و اجاره در پرند طی روزهای اخیر را تایید نمود. آقای مزینانی اظهار داشت: هم اکنون با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان می توان در پرند آپارتمان فول امکانات خریداری کرد. معاملات هنوز راکد است اما شاهد افزایش خریدهای مصرفی نسبت به اردیبهشت و خرداد هستیم. جمعیت پرند درحال افزایش است و با آنکه سرانه های خدماتی نسبتا خوبی در مقایسه با پردیس دارد قیمت آپارتمان در اینجا حدود نصف قیمت خانه در پردیس است. «پردیس در رکود به سر می برد و قیمتها نسبت به اواخر پارینه پایین آمده است». این مساله را یکی از مشاوران املاک پردیس بیان کرد و اظهار داشت: از سال قبل بسیاری مستاجران از تهران به پردیس آمده اند. با این وجود بازار خرید و فروش راکد بود و قیمتها تا ۳۰ درصد کم شد. انتظار داریم با آمدن دولت جدید مقداری خریدهای مصرفی افزایش پیدا کند. 223227

1400/05/18
10:11:37
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان