آخرین فرصت ثبت نام وام ودیعه مسکن

آخرین فرصت ثبت نام وام ودیعه مسکن به گزارش فراز برج باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نوشت: متقاضیان وام ودیعه مسکن می توانند تا آخر شهریور سال جاری در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کنند.


پروانه اصلانی، مدیر کل دفتر اقتصادمسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برپایه مجوزهای ستاد ملی کرونا در خرداد ماه سال جاری مقرر شد ثبت نام تا آخر شهریور سال جاری صورت گیرد.

وی اظهار داشت: کسانی که از نیمه دوم سال قبل اجاره نامه خویش را تمدید کردند، ولی هنوز موفق به دریافت وام ودیعه مسکن نشدند می توانند تا آخر شهریور در این سامانه ثبت نام کنند. اصلانی اضافه کرد: سیستم بانکی هم باید برپایه سقفی که در مصوبه ستاد ملی کرونا گفته شده پرداخت وام داشته باشند که این مبلغ در تهران از ۵۰ میلیون سال گذشته به ۷۰ میلیون در سال جاری رسیده است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: در سال جاری تا روز گذشته ۸۰۲ هزار نفر در سامانه، تقاضای وام ودیعه مسکن کردند که ۱۰۱ هزار نفر بانک خویش را انتخاب کردند که در انتخاب بانک عامل بجز شخص متقاضی کس دیگری نقش ندارد و متقاضی بمحض ثبت نام می تواند بانک عامل خویش را انتخاب نماید.

وی ادامه داد: پس از انتخاب بانک عامل، مالکیت همه متقاضیانی که ثبت نام کرده اند کنترل می شود و سپس اسامی نهایی به کارتابل بانکها اعلام خواهد شد. (براساس آیین نامه اجرای قانون ساماندهی و مصوبه ستاد کرونا، سابقه مالکیت باید کنترل شود یعنی کسی می تواند از تسهیلات مسکن استفاده نماید که مالک نباشد.)


اصلانی اضافه کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن در بانکها شرایط خودش را دارد که با دریافت وثیقه لازم وام را پرداخت کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: افرادی که دارای اجاره نامه رسمی هستند می توانند این تسهیلات را دریافت نمایند البته کسانی که اجاره نامه خویش را هم پشت نویسی کرده اند یعنی قبلا اجاره نامه نوشتند و برای تمدید آن پشت نویسی کردند برای رسمیت دادن به آن می توانند با پرداخت ۱۵۰ هزار تومان به مشاورین املاک، این تمدید پشت نویسی شده را در سیستم ثبت کنند و کد رهگیری بگیرند. وی ادامه داد: اگر اجاره نامه از اول به صورت دستی بوده و در هیچ بنگاه مشاور املاکی نوشته نشده با پرداخت ۲۵۰ هزار تومان به مشاورین املاک با حضور موجر و مستاجر کد رهگیری داده می شود.

اصلانی ضمن اشاره به اینکه دریافت کد رهگیری راهی برای شناسایی مستاجران است اضافه کرد: برای پرداخت این تسهیلات متراژ مسکن و تعداد خانوار بررسی نمی گردد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در انتها اظهار داشت: بانک مرکزی ۱۰ هزار میلیارد تومان باقیمانده ی اعتباری که سال گذشته برای پرداخت وام ودیعه مسکن در نظر گرفته بود در سال جاری از راه ۱۳ بانک عامل به متقاضیان پرداخت می کند. سال گذشته برخی بانکها سهمیه تخصیص داده شده خویش را در چارچوب وام ودیعه مسکن به متقاضان پرداخت کردند، اما در بعضی دیگر، بخشی از سهمیه توزیع نشد که سال جاری پرداخت می شود ازاین رو بانک مرکزی توزیع اعتبار جدید نداشته است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/06/15
21:37:15
5.0 / 5
447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان