اعلام سامانه جدید ثبت نام افراد فاقد مسکن

اعلام سامانه جدید ثبت نام افراد فاقد مسکن به گزارش فراز برج تسنیم به نقل از رئیس کمیسیون عمران مجلس نوشت: بزودی برای افرادی که در دهک های پایین جامعه قرار دارند سامانه ای برای ثبت نام مسکن ایجاد و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.


محمد رضا رضایی کوچی با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در نشست امروز سه شنبه کمیسیون عمران گفت: باتوجه به قانون تولید مسکن در کشور که سالی یک میلیون واحد مسکونی برای افراد فاقد مسکن ایجاد می شود و وزارت راه و شهرسازی در خط مقدم این مورد قرار گرفته است، امروز میزبان آقای قاسمی وزیر راه و شهرسازی بودیم. رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلان اینکه سه کار اساسی در اولویت این وزارت خانه برای تولید مسکن می باشد اضافه کرد: تأمین مسکن اولویت اول است که کار با جدیت شروع شده و ظرف ۱۳ روزی که از فعالیت وزیر راه و شهرسازی می گذرد با تلاشهای وزیر شش هزار هکتار زمین که قابلیت ساخت و ساز دارد شناسایی شده و به عبارتی تقریباً زمین آماده است که بعضی از این زمین ها در داخل محدوده شهری و برخی خارج از محدوده است. نماینده مردم جهرم و خفر، تأمین مصالح ساختمانی را بعنوان اولویت دوم برشمرد و اظهار داشت: هماهنگی های خوبی هم در جهت تأمین مصالح ساختمانی انجام شده، است همینطور در مبحث سوم تسهیلات بانکی هم ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای تولید مسکن، رئیس کل بانکی مرکزی به بانکها ابلاغ کرده که این خود کمک خوبی برای بخش مسکن می باشد. رضایی کوچی اضافه کرد: در بخش جانمایی که در تولید مسکن اهمیت دارد، باید توجه لازم شود، چونکه مکانی که مسکن را راه اندازی می نماییم احتیاج به زیرساخت هایی در بخش گازرسانی، آب، خانه بهداشت و مدارس دارد که به وزیر راه و شهرسازی تاکید کردیم با دستگاه های خدماتی همزمان با تولید مسکن به این موارد و راه اندازی آنها توجه خاص شود.
رئیس کمیسیون عمران با یاد آوری این که دولت در مورد مبحث مسکن با حضور رئیس جمهور تشکیل جلسه داده است اظهار داشت: خوشبختانه دولت هم با شناختی که از مسکن دارد و برساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی تاکید دارد و از برنامه های دولت بشمار می رود و پای کار است. رضایی اشاره کرد: بزودی برای افرادی که در دهک های پایین جامعه قرار دارند سامانه ای برای ثبت نامه مسکن ایجاد و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد. رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: اطلاعاتی که مردم در سامانه قبلی برای مسکن نام نویسی کرده اند، اطلاعاتشان در آن سامانه محسوب است، اما در سامانه جدیدی نام نویسی کنند و برپایه اولویت بندی در این سامانه ان شاءالله مسکن به آنها تعلق خواهد گرفت. او همینطور در پاسخ به سوالی در خصوص سختگیری های بانکها برای عرضه ودیعه مسکن در شرایط کرونا به مستاجران هم اظهار داشت: دراین زمینه دولت با بانک مرکزی رایزنی هایی داشته است و امیدواریم با تسهیلاتی که در اختیار مستاجران قرار می گیرد و با آسان گرفتن ضمانت نامه ها، مستاجران از این تسهیلات استفاده کنند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/06/19
14:08:42
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان