معاون وزیر راه و شهرسازی:

مرزهای اربعین بسته هستند

مرزهای اربعین بسته هستند به گزارش فراز برج بندر امام خمینی- معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مرزهای اربعین در کشور بسته هستند و فروش تورهای اربعین هم غیرقانونی می باشد بنابراین مردم در این حوزه مراقبت کنند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، داریوش امانی در مسافرت یک روزه به خوزستان و بازدید از اسکله و پایانه بار بندر امام خمینی با تاکید بر این که حمل کالاهای اساسی از بنادر یکی از موضوعات مهم کشور است، اظهار نمود: در مسافرت قبلی با روزانه یک هزار و ۹۰۰ کامیون روند جابه جایی کالاهای اساسی را از بندر امام انجام می دادند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: اما بر مبنای مصوبه شورایعالی ترابری و با برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده که این تعداد روزانه به دو هزار و ۵۰۰ کامیون برسد.
امانی افزود: از اول شهریورماه کالاهای اساسی در بندر امام خمینی روزانه توسط بیشتر از دو هزار و ۵۰۰ کامیون به سراسر کشور جابه جا می شود که نسبت مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۵۲ درصد حمل کالاهای اساسی از این بندر هستیم.
وی به افزایش ۲۰ درصدی تناژ کالاهای اساسی جابه جا شده از بندر امام خمینی اشاره نمود و اظهار داشت: حالا روزانه ۹۲ هزار تن کالاهای اساسی از بنادر کشور جابه جا می شود که از این میزان ۶۲ هزار تن در ارتباط با بندر امام خمینی بوده و ۳۰ هزار تن دیگر از بنادر امیر آباد، انزلی، نوشهر، چابهار و فریدون کنار به سایر نقاط کشور جابه جا شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: همینطور از آغاز سالجاری تابحال ۱۰ میلیون تن کالاهای اساسی از بنادر کشور جابه جا شده است که سهم بندر امام خمینی از این میزان ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن است.
وی با اشاره به اینکه روند خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی نسبت به واردات این کالاها بیشتر شده است، خبر داد: همینطور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالاهای اساسی آماده حمل از این بندر و تا یک ماه آینده بارگیری خواهند شد.
امانی تاکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده این ظرفیت وجود دارد که جابه جایی کالاهای اساسی از بنادر کشور به روزانه ۱۰۰ هزار تن برسد.
بنا به قول معاون وزیر راه و شهرسازی، واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل جاده ای با پیگیری های صورت گرفته توسط ستاد کرونای وزارت راه و شهرسازی در حال انجام می باشد. مرزهای اربعین بسته است امانی همینطور در جریان سفر خود به استان خوزستان و بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار نمود: هیچیک از مرزهای زمینی کشور برای خروج زائرین باز نیستند و طبق اعلام ستاد اربعین حسینی تنها ۶۰ هزار نفر از راه خطوط هوایی و طبق دستورالعمل های اعلام شده امکان حضور در مراسم اربعین سال جاری را دارند. وی با اشاره به اینکه زائرین اربعین حسینی تنها به اطلاعیه های ستاد اربعین توجه نمایند به مردم سفارش کرد مراقب هرگونه کلاهبرداری در این خصوص باشند. رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: در صورتیکه با پیگیری صورت گرفته از جانب مسؤلان نظام، مجوز تردد زائرین از مرزهای زمینی دریافت و مرزها باز شوند، از جانب ستاد اربعین اطلاع رسانی خواهد شد. امانی همینطور فروش تور اربعین حسینی را غیر قانونی اعلام نمود و اظهار داشت: تمامی مرزهای زمینی کشور بسته هستند.

1400/06/21
10:04:32
5.0 / 5
490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان