قیمت مسکن در این مناطق ریخت

قیمت مسکن در این مناطق ریخت به گزارش فراز برج ایسنا نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه قیمت مسکن در محله هایی از تهران که دارای ماهیت سرمایه ای هستند با افت بیشتری نسبت به مناطق مصرفی روبه رو شده است اظهار داشت: معتقدم تقاضای واقعی هیچ وقت گرفتار رکود نمی گردد و دولت از سازندگانی که در این بخش مبادرت به ساخت و ساز کنند حمایت می کند.


محمود محمودزاده اظهار نمود: بهترین راه برای کاهش قیمت خانه این است که مسکن مصرفی راه اندازی نماییم و بازار را از حالت سرمایه ای بیرون بیاوریم. یعنی به شکل هدفمند واحدهایی برای متقاضیان واقعی و واجد شرایط راه اندازی نماییم. وی ادامه داد: یکی از دلایلی که دولت سیاست تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال را مطرح کرده این است که مسکن در استطاعت برای خانوارها ساخته شود. معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه بازار مسکن در شش ماه گذشته به ثبات رسیده است اظهار داشت: اگر آمار را به تفکیک محلات بررسی نماییم می بینیم در خیلی از منطقه های تهران که ماهیت سوداگری دارد با کاهش قیمت های بمراتب بیش از میانگین کل روبه رو شده ایم. بدین سبب بازار در زمینه سرمایه گذاری که در تراز ارز و سکه قرار می گیرد کشش ندارد اما در بخش مصرفی شرایط متفاوت می باشد.
محمودزاده اشاره کرد: بازار مسکن را از نظر ماهیتی باید به دو شاخه کلی تقسیم بندی کرد؛ یک بخش تقاضای واقعی است که به اعتقاد من یک فعالیت دائمی است و رکود ندارد. اگر سازندگان سودهای متعارف و منطقی را در نظر بگیرند همیشه در بخش تقاضای واقعی، کار هست و دولت نیز با طرحهای تشویقی از سازندگان حمایت می کند. وی، بخش دیگر را حوزه سوداگری بازار مسکن دانست و اظهار داشت: بازار سرمایه ای اکنون در رکود به سر می برد اما سر جای خودش است و کسی جلوی آنرا نمی گیرد. موقعی که توجیه اقتصادی داشته باشد سرمایه گذاران به مناطقی که بطور معمول خرید و فروشهای سرمایه ای در جریان است ورود می کنند. به گزارش ایسنا، متوسط قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه سال جاری ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه قبل ۳.۱ درصد و نسبت به مشابه سال قبل ۳۴ درصد بالا رفته است. تعداد معاملات نیز ۵.۵ هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل ۸.۴ درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل ۳۹.۴ کاهش را نشان میدهد. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/06/22
23:48:59
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان