گزارش فراز برج؛

سامانه املاک و اسکان باردیگر فعال شد

سامانه املاک و اسکان باردیگر فعال شد به گزارش فراز برج سامانه املاک بعد از 70 روز توقف فعالیت، بار دیگر بارگذاری شد و مالکان و مستأجران می توانند اطلاعات ملکی- سکونتی خویش را ثبت کنند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سامانه املاک و اسکان کشور به آدرس amlak.mrud.ir از روز گذشته بار دیگر بعد از ۷۰ روز توقف فعالیت، بارگذاری شده و همه سرپرستان خانوار شامل مالکان و مستأجران می توانند اطلاعات ملکی خودرا در سامانه ثبت کنند.
بر اساس اصلاحیه ۵ آذر ۱۳۹۹ تبصره ۱ ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم موسوم به قانون مالیات بر خانه های خالی، وزارت راه و شهرسازی مکلف به راه اندازی سامانه املاک و اسکان کشور است که در آن همه اشخاص حقیقی و حقوقی می بایست اطلاعات سکونتی و ملکی خودرا اظهار کنند.
فقط ۳۳ روز فرصت دارید تا مشمول مالیات بر خانه های خالی نشوید
این سامانه رسماً فعالیت خودرا از ۱۹ فروردین امسال شروع کرد که طبق قانون باید ظرف ۲ ماه از شروع فعالیت، کلیه اطلاعات خانوارها در آن لحاظ می شد؛ اما به سبب عدم استقبال سرپرستان خانوار از خوداظهاری ملکی و سکونتی، ستاد ملی مقابله با کرونا ثبت اطلاعات شهروندان را تا اختتام مهر ماه امسال تمدید کرد.
با این حال از ۱۹ تیر ماه به دلیلهای فنی، سامانه مذکور از دسترس خارج شد تا این که روز گذشته بعد از ۷۰ روز توقف، فعالیت آن مجدداً شروع شد.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز سه شنبه هفته گذشته در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، گفته بود بارگذاری مجدد سامانه اسکان «به زودی» صورت خواهد گرفت.
بر اساس اصلاحیه قانون مالیات بر خانه های خالی، اشخاص حقیقی و حقوقی که تا اختتام مهلت قانونی مبادرت به درج اطلاعات ملکی-سکونتی خود نکنند، املاک آنها بعنوان خانه خالی لحاظ و نه فقط مشمول مالیات بلکه مشمول «جریمه» مالیاتی خواهد شد.
نرخ جریمه مالیاتی خانه های خالی
نرخ مالیات بر خانه های خالی در سال اول ۶ برابر مالیات بر اجاره، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر مالیات بر اجاره خواهد بود.
طبق قانون، این جریمه مالیاتی برای اشخاص حقوقی، دو برابر ارقام مذکور است.

1400/06/28
20:19:02
5.0 / 5
299
تگهای خبر: اجاره , ساخت , شهرسازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان