محسن رضایی:

برخی کشتی ها تا ۲ ماه در آب می مانند

برخی کشتی ها تا ۲ ماه در آب می مانند معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: برخی کشتی های حمل کننده کالای وارداتی تا دو ماه در آب می مانند و کالاهای آنها در بندرامام تخلیه نمی گردد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محسن رضایی قبل از ظهر امروز در حاشیه حضور در مجتمع بندری امام خمینی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این که این بندر یکی از مهم ترین بنادر کشور است که بخش عمده ای از کالاهای اساسی کشور از راه آن وارد کشور می شود، بیان نمود: بیشترین حجم صادرات محصولات پتروشیمی که بخش قابل توجهی از درآمدهای ارزی کشور را شامل می شود هم از راه بندرامام خمینی صادر می شود بنابراین این بندر برای ما بسیار مهم می باشد.
وی افزود: البته مشکلاتی ما در بندرامام خمینی داریم که این امر نشان داده است ما علاوه بر درگیری با تحریم های کشورهای خارجی با تحریم های داخلی هم درگیر هستیم. اساسا تا وقتی که تحریم های داخلی را برطرف نکنیم برداشتن تحریم های خارجی هم تاثیر چندانی بر حل مشکلات کشور نخواهد داشت حتی اگر همین امروز این تحریم های برداشته شود.
معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: یکی از مشکلاتی که در بندرامام خمینی مشاهده می شود این است که برخی کالاهایی که وارد این بندر می شود میزان ماندگاری آنها در بندر بسیار طولانی مدت است و حتی برخی کشتی ها تا دو ماه روی آب می مانند و کالاهای آنها تخلیه نمی گردد به علت مجوزهایی که باید برای ترخیص کالا دریافت شود و عدم هماهنگی که در این حوزه وجود دارد، زمان زیادی کالا در انبارها باقی می ماند. نتیجه این تاخیرها در ترخیص کالا از بنادر این است که کالا دیر به مردم برسد یا کالاهای صادراتی دیر به خارج از کشور برود.
رضایی وجود چنین تاخیرهایی را سبب زیان های بی شمار برای مردم و کشور دانست و اظهار داشت: تأخیر در تخلیه کالاها سبب افزایش قیمت و تورم کالاها در داخل کشور می شود.
وی با اشاره به اینکه هزینه های مدیریتی کشور نباید بر مردم تحمیل شود، اظهار نمود: همینطور این تأخیر در صادرات کالاهای تولیدی کشور هم سبب تحمیل هزینه های تجاری برای بازرگانان می شود و این مورد امکان رقابت آنها نسبت به رقبای خارجی خود می کاهد.

1400/07/25
09:05:07
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان