میانگین قیمت مسکن در پایتخت از متری 31 میلیون تومان فراتر رفت

میانگین قیمت مسکن در پایتخت از متری 31 میلیون تومان فراتر رفت بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن در پایتخت را متری ۳۱.۶ میلیون تومان عنوان نمود که نسبت به شهریور کاهش ۲ دهم درصدی داشته است.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مهر سال جاری را منتشر نمود.
بر این اساس، در مهر سال جاری ۵۴۷۱ فقره معامله مسکن به ثبت رسید که نسبت به شهریور سال جاری که این شاخص ۷۷۸۹ فقره بود، کاهش ۲۹.۸ درصدی نشان داده است.
این در حالی است که ماه مشابه سال قبل (مهر ۱۳۹۹) تعداد معاملات مسکن ۸۶۵۶ فقره بود و در مهر سال جاری کاهش ۳۶.۸ درصدی رخ داده است.
متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مهر سالجاری ۳۱ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان است درحالی که ماه پیش از آن (شهریور ۱۴۰۰) هر متر این شاخص ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان بود و ۰.۲ درصد کاهش داشته است.
متوسط قیمت مسکن در مهر سال جاری نسبت به مهر سال قبل که متری ۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بود، افزایش ۱۸.۴ درصدی داشته است.

تحولات اجاره بهای مسکن
بر اساس گزارش بانک مرکزی، شاخص اجاره بهای مسکن در شهر تهران در مهر سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد ۴۸.۴ درصدی و در کل کشور افزایش ۵۱.۳ درصدی داشته است.
ترین های بازار مسکن
بر اساس این گزارش، گران ترین منطقه تهران، منطقه یک با متوسط هر متر ۶۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان ارزیابی شده است و در رتبه های بعدی منطقه سه با میانگین هر متر ۶۰ میلیون تومان و منطقه دو متری ۴۸ میلیون و ۸۸۶ هزار تومان قرار دارند.
ارزان ترین منطقه پایتخت در مهر سال جاری منطقه ۱۸ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۱۴۴ هزار تومان بود و در رتبه های بعدی منطقه ۲۰ با میانگین هر مترمربع ۱۵ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان و منطقه ۱۵ با میانگین متری ۱۶ میلیون و ۶۷۳ هزار تومان قرار گرفته اند.
پر معامله ترین منطقه تهران در بازار مسکن مهر ۱۴۰۰ به منطقه ۵ با ۷۹۳ فقره معامله و کم معامله ترین به منطقه ۱۹ با ۳۷ فقره اختصاص داشت.
۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/08/10
10:02:29
5.0 / 5
288
تگهای خبر: اجاره , بانك مركزی , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان