چگونه وزیر راه می خواهد قیمت مسکن را ثابت نگه دارد؟

چگونه وزیر راه می خواهد قیمت مسکن را ثابت نگه دارد؟ وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به توافق وزارت خانه های راه و صمت برای پیش خرید مصالح ساختمانی، اظهار داشت: با اجرای نهضت ملی مسکن، کشور را به کارگاه ساختمان تبدیل می نماییم.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، رستم قاسمی با اشاره به اینکه متعهد شده ایم برای متقاضیان واقعی طی ۴ سال ۴ میلیون مسکن بسازیم، اظهار نمود: قانون جهش تولید مسکن، مزیت های خوبی دارد که به کمک قانون و فرصت هایی که در کشور وجود دارد حتما به آن دست خواهیم یافت. وی با اشاره به اینکه با رویکرد آغاز ساخت ۲ میلیون مسکن به استان ها ابلاغ و سهم هر استان نسبت به جمعیت تعیین شده است، افزود: در کشور، زمین، مواد و مصالح و سازنده به وفور وجود دارد با عنایت به این مورد ایران را به کارگاه بزرگ ساخت مسکن تبدیل خواهیم کرد تا به این شیوه تمامی صنایع کشور فعال شوند، با توجه به این که ۷۰ درصد قیمت مسکن را عملا صنایع به خود اختصاص داده اند و ۳۰درصد حقوق و دستمزد و حقوق کارگری است، این مورد برای کشور مهم می باشد. با راه اندازی کارگاه عظیم ساختمانی در کشور هم اشتغال ایجاد و هم صنایع فعال خواهند شد. وی با تکیه بر اینکه زمین با اجاره ۹۹ ساله در اختیار مردم قرار می گیرد، اضافه کرد: رقم تسهیلات مسکن هم مناسب می باشد. با عنایت به مصوبه شورای پول و اعتبار بانکها مکلف لبه پرداخت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات شده اند.
وی بیان نمود: وزارت راه و شهرسازی در مورد مواد و مصالح درحال توافق با وزارت صنعت است تا بتواند پولی را که در صندوق ملی مسکن می باشد مواد و مصالح پیش خرید کند و با این کار قیمت مواد و مصالح ثابت بماند تا قیمت تمام شده مسکن تا آخر ساخت افزایش نیابد و مردم با تسهیلاتی که پیشبینی شده است و همینطور آورده اندک بتوانند این کار را به پایان برسانند و واحدهای مسکونی خویش را دریافت نمایند. قاسمی با تکیه بر این که در مورد مواد و مصالح کمبودی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: درصورتیکه ۲ میلیون واحد مسکونی در کشور آغاز شود در مورد مواد و مصالح همچون سیمان با مشکل مواجه نیستیم. همینطور سازنده، کارگر، مهندسی هم در کشور فراوان است. حمایت های خوبی هم در قانون پیشبینی شده است که دولت به متقاضیان مسکن ارائه می دهد که این حمایت ها شامل تخفیف در صدور پروانه ساختمان، تحفیف در ارائه خدمات مهندسی و کاهش مالیات ساختمانی از ۴۰ میلیون تومان به یک میلیون تومان است. ۲۲۳۲۲۵

1400/08/14
16:50:13
5.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان