مقام مسئول خبر داد؛

رباط کریم و پاکدشت هم به شهرهای نهضت ملی مسکن تهرانی ها افزوده شد

رباط کریم و پاکدشت هم به شهرهای نهضت ملی مسکن تهرانی ها افزوده شد به گزارش فراز برج مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: تهرانی ها می توانند علاوه بر 3 شهر جدید هشتگرد، ایوانکی و پرند، شهرهای رباط کریم و پاکدشت را هم در سامانه نهضت ملی مسکن انتخاب کنند.خلیل محبت خواه در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره استقبال ساکنان استان تهران از نهضت ملی مسکن اظهار نمود: تا اختتام ۱۵ آبان ۱۶۷ هزار و ۴۱۸ نفر ثبت نام کرده اند که برای شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، پیشوا، رباط کریم، ورامین، بومهن، دماوند، رودهن، فیروزکوه، شهر جدید هشتگرد، شهر جدید پرند و شهر جدید ایوانکی است.
وی اضافه کرد: برای خود شهر تهران برنامه ای نداریم و سهمیه شهر تهران به شهرهای جدید هشتگرد، پرند، ایوانکی و همین طور شهرهای رباط کریم و پاکدشت اختصاص یافته است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره آخرین وضعیت مسکن ملی تهرانسر بیان کرد: این پروژه، مشارکتی است که این مشارکت بصورت همکاری بین اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و سازنده است.
مسکن ملی تهرانسر با پیشرفت ۴۰ درصدی
وی تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه مسکن ملی تهرانسر به ۴۰ درصد رسیده و ساخت و ساز به خوبی در حال انجام می باشد.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی درباره فرمول فروش پروژه های مسکن ملی تهرانسر اشاره کرد: طبق قراردادی که اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با شریک (سازنده) دارد، وقتی این واحدها به میزان پیشرفتی که مورد تأیید این اداره کل است رسید، بوسیله مزایده به کسانی که واجد شرایط هستند، واگذار می شود.
محبت خواه درباب انتقال تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن به واحدهای مسکن ملی تهرانسر اظهار داشت: هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.
وی اضافه کرد: به ساخت این واحدها (تهرانسر) تسهیلات ویژه ای اختصاص می یابد که بانک عامل به سازنده بصورت مرحله ای پرداخت می کند.
۲ هزار واحد مسکونی در تهرانسر ساخته می شود
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: برنامه دولت برای تهرانسر، ساخت ۲ هزار واحد مسکونی است که ساخت ۹۰۰ واحد آن شروع شده است؛ درحال انجام کارهای ۱۱۰۰ واحد دیگر هستیم که راه اندازی آنها شروع شود منتها یک یاز کارهایی که باید صورت گیرد، این است که تمام سرانه ها رعایت شود؛ به این معنا که با راه اندازی این ۲ هزار واحد و افزایش جمعیت این منطقه در غرب تهران، باید حتما فضاهای آموزشی مورد نیاز، فضاهای ورزشی، فضای سبز، درمانی و انتظامی نیز در نظر گرفته شده و راه اندازی شوند.
وی درباره نوسازی بافت های فرسوده تهران ذیل نهضت ملی مسکن اشاره کرد: مطالعات نوسازی بافت های فرسوده تهران از طرف شرکت مشاور انجام و بافت های هدف تعیین شده است که با همکاری شرکت بازآفرینی شهری، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و شهرداری تهران اقدامات مورد نظر صورت خواهد گرفت.
دولت برنامه ای برای مسکن سازی در منطقه ۲۲ تهران ندارد
محبت خواه درباره ساخت و ساز در منطقه ۲۲ تهران ذیل مسکن ملی یا نهضت ملی مسکن اظهار نمود: به هیچ عنوان طرحی در منطقه ۲۲ تهران ذیل برنامه های حمایتی مسکنی دولت اجرا نخواهد شد؛ هر گونه تبلیغاتی که درباب ساخت و ساز، واگذاری امتیاز و امثال آن با عناوین مسکن ملی یا نهضت ملی مسکن ممنوعست و خریداران متضرر خواهند شد.
وی اشاره کرد: هیچ کس نه برای خرید و نه برای فروش اقدام نکند و مبلغی که به تبلیغ کنندگان می دهند، از بین خواهد رفت.
رقم آورده متقاضی نهضت ملی مسکن؛ بالاخره چند؟
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره جزییات نهضت ملی مسکن و آورده متقاضیان اظهار داشت: آورده ای که متقاضی باید ارائه کند، متناسب با وام و هزینه ساخت واحد مسکونی است؛ به این معنا که در آخر ساخت و ساز، هر رقمی که بعنوان قیمت تمام شده اعلام گردد، غیر از مقداری که بعنوان وام ساخت در نظر گرفته شده است، مابه التفاوت آنرا باید متقاضی ارائه نماید.
آخرین وضعیت مسکن ملی استان تهران
وی درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: متقاضیانی که در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر که به اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مربوط شده و همین طور در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر که در اختیار بنیاد مسکن قرار دارد، به ۹ هزار و ۳۸ واحد برای شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، رباط کریم، شهریار، قرچک نصیرشهر است؛ ۱۸۱۳ واحد هم در شهرهای دماوند، صفادشت و فیروزکوه ایجاد می شود.
محبت خواهد اظهار داشت: در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر ۱۱۲ هزار و ۹۰۹ نفر ثبت نام کرده اند؛ در شهرهای زیر ۱۰۰ هزا ر نفر استان تهران نیز ۵۹ هزار و ۴۳۹ نفر متقاضی بوده اند؛ از میان افراد تأیید شده و واجد شرایط، تا کنو ۳ هزار و ۷۲۶ نفر در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار و نفر و ۹۵۱ نفر نیز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان تهران افتتاح حساب کرده و واریزی داشته اند.
اعطای تسهیلات از طرف بانکها به نهضت ملی مسکن الزامی است
وی درباب تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی جهش تولید مسکن و نظارت بر بانکها اظهار داشت: بانکها موظفند برمبنای پیشرفت فیزیکی پروژه ها مبالغی که تأیید شده را پرداخت کنند، بدین سبب کارشناسان راه و شهرسازی از پروژه ها بازدید می کنند و متناسب با پیشرفتی که در قرارداد میان بانک و پروژه آمده، پرداخت خواهد شد.


منبع:

1400/08/18
11:27:56
5.0 / 5
157
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان