نخستین هواپیمای چین ۲۰۲۱ در بازار، رقابت كامك با بوئینگ و ایرباس!

نخستین هواپیمای چین ۲۰۲۱ در بازار، رقابت كامك با بوئینگ و ایرباس! فراز برج: شركت هواپیماسازی چینی كامك اعلام نمود اولین تولیدات مسافری این شركت با نام C۹۱۹ در سال ۲۰۲۱ وارد بازار هوانوردی خواهد شد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر به نقل از رویترز، شركت تولید هواپیمای غیر نظامی چین (كامك (COMAC)) اعلام نمود: اولین هواپیمای مسافری تولیدی این شركت با نام C۹۱۹ در سال ۲۰۲۱ از خط تولید خارج شده و وارد چرخه جابه جایی مسافران هوایی خواهد شد.
این شركت می گوید در سه سال آینده، دنیا شاهد نتایج یك دهه تلاش چین برای تولید هواپیمای مسافری خواهد بود و این شركت می خواهد در رقابت با ایرباس و بوئینگ، این دو را به چالش بكشد.
لو ژنگ مسئول بازاریابی و فروش كامك در حاشیه ایرشوی سنگاپور ۲۰۱۸ در جمع خبرنگاران تصریح كرد: پیش بینی می گردد دولت چین ظرف ۳ تا ۴ سال آینده مجوز تولید این هواپیما را صادر كند. ضمن اینكه مجوزهای پروازی آژانس امنیت هوانوردی اروپا (ایسا (EASA)) هم اعلام نموده است بلافاصله بعد از مجوزهای دولت چین، مجوزهای لازم برای این هواپیما صادر می گردد. البته هنوز سازمان هواپیمایی فدرال آمریكا (FAA) مجوزی برای C۹۱۹ صادر نكرده است.
وی ادامه داد: مجوزهای پروازی داخلی و بین المللی هیچ گونه تأثیری بر روی نخستین مشتری سری هواپیماهای C۹۱۹ كامك نخواهد داشت و شركت هواپیمایی چین شرقی بعنوان مشتری این هواپیماها منتظر نخستین خروجی این شركت در سال ۲۰۲۱ است.
شركت هواپیماسازی كامك در نوامبر ۲۰۱۶ اعلام نموده بود از ۲۳ شركت هواپیمایی سفارش شاخت ۵۷۰ فروند هواپیمای C۹۱۹ را دریافت كرده و سپس در ژوئن ۲۰۱۷ هم بار دیگر اعلام نمود تعداد ایرلاین های سفارش دهنده ساخت این هواپیما به ۲۴ شركت و تعداد سفارش های ساخت به ۶۰۰ فروند افزایش یافته است.

1396/11/19
13:32:50
5.0 از 5
5346
تگهای خبر: پرواز , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان