معاون بنیاد مسكن خبر داد

شروع آواربرداری و ساخت خانه های زلزله زدگان هرمزگان

شروع آواربرداری و ساخت خانه های زلزله زدگان هرمزگان معاون بازسازی بنیاد مسکن ضمن اعلام آغاز عملیات اجرایی آواربرداری و ساخت خانه های زلزله زده هرمزگان، از افزایش آمار واحدهای احداثی بر اثر پس لرزه ها به ۲۴۸۰ واحد اطلاع داد.


مجید جودی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آخرین برآوردها تعداد واحدهای احداثی (تخریبی) زلزله ۶.۴ ریشتری هرمزگان از ۲۰۰۰ به ۲۴۸۰ واحد افزایش پیدا کرد. تعداد واحدهای تعمیری هم ۷۰۲ واحد است. در واقع پس لرزه ها سبب تخریب برخی از خانه های تعمیری شد که آمار واحدهای احداثی افزوده شد.
وی ادامه داد: با استقرار ماشین آلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، عملیات آواربرداری و ساخت واحدها از روز گذشته شروع شده است. ما از محل منابع حساب ۱۰۰ امام (ره) مصالح را تأمین کرده ایم و در انتظار مصوبه تسهیلات نماندیم. اسکلت، میلگرد و سیمان درحال ورود به منطقه است.
جودی درباره آخرین وضعیت زلزله زدگان فین اظهار داشت: خوشبختانه آنجا منطقه سردی نیست و چادر بین مردم توزیع شده است. ۲۰ میلیون تومان هم برای اسکان موقت پیشبینی شده است. البته اغلب افراد با یکدیگر خویشاوند هستند و مشکلی از بابت اسکان ندارند. از سوی دیگر هرچه سریع تر واحدها را می سازیم و به مردم تحویل می دهیم.
معاون بازسازی بنیاد مسکن تصریح کرد: برآوردهای خسارت توسط نیروهای بنیاد انجام شده و تشکیل پرونده ها به منظور معرفی به بانک و دریافت تسهیلات از امروز شروع شده است.

آواربرداری زلزله هرمزگان


منبع:

1400/08/26
23:36:46
5.0 / 5
49
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان