رییس اتحادیه املاك:

قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۲ درصد پایین آمد

قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۲ درصد پایین آمد ایسنا نوشت: رئیس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: در مرکز و جنوب شهر تهران قیمت مسکن 10 تا 12 درصد کم شده و تا آخر سال افزایش قیمت نخواهیم داشت.


مصطفی قلی خسروی اظهار نمود: وضعیت معاملات مسکن چندان مطلوب نمی باشد و همین موضوع فرصتی را برای خریدهای مصرفی فراهم نموده است. در مناطق مرکزی و جنوبی شهر تهران نرخها ۱۰ تا ۱۲ درصد کم شده است. اما در شمال تهران افت قیمت چندان محسوس نبوده؛ چونکه عمده فروشندگان در این مناطق نیاز چندانی به پول ندارند. وی ادامه داد: اگر برخی افراد مصاحبه هایی که منجر به ایجاد تنش می شود را انجام ندهند بازار در ثبات و آرامش می ماند. بانک مرکزی و مرکز آمار هم از ارائه آمارهای افزایشی اجتناب کنند. اگر اجازه بدهند بازار مسکن راه خودش را پیدا می کند و برمبنای نظام عرضه و تقاضا قیمت مسکن کنترل می شود. رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلان اینکه تا آخر سال افزایش قیمت در بازار مسکن نخواهیم داشت، اشاره کرد: خوشبختانه قیمتها سیر نزولی داشته و از حدود هشت ماه قبل بازار در ثبات و آرامش قرار گرفته است. باتوجه به تجربه ادوار گذشته انتظار داریم این روند بین ۲ تا ۴ سال طول بکشد اما به متقاضیان مصرفی سفارش می نماییم خرید خودرا انجام دهند.
خسروی با اشاره به پرش قیمت مسکن در سال های ۶۸، ۷۶ و ۹۲ اشاره کرد: پس از بازه های مذکور قیمت مقداری افت کرد اما ریزش چندانی نداشت. در جهش سال ۹۹ نیز همین گونه خواهد بود. در ۸ ماه اخیر قیمتها رو به پایین بوده اما طبیعتا نمی توانیم انتظار داشته باشیم درب خانه ما را بزنند و سند یک آپارتمان را تقدیم مان کنند! تاکید می کنم مقطع فعلی زمان مناسبی برای خریداران مصرفی است. وی، طرح نهضت ملی مسکن را در ایجاد ثبات بازار مسکن موثر دانست و اظهار داشت: امیدواریم دولت با موفقیت، طرح مذکور را اجرائی کند تا کسانی که خانه ندارند بتوانند خانه دار شوند. از جانب دیگر چنین طرحهای اثرات کاهشی در بازار به وجود می آورد. بگفته خسروی، یکی از عناوینی که می تواند روند عرضه مسکن را تسریع کند، مساله صنعتی سازی است که خوشبختانه وزارت دفاع در این مساله ورود کرده است. ۲۲۳۲۲۵

1400/09/02
23:34:05
5.0 از 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان