قاسمی در شورای هماهنگی راه و شهرسازی لرستان:

مقررات فرم ج مسکن تغییر نمود

مقررات فرم ج مسکن تغییر نمود به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مقررات در ارتباط با فرم ج با مصوبه دولت تغییر کرده است و بزودی ابلاغ می شود و در پالایش مدنظر قرار خواهد گرفت.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، رستم قاسمی در جلسه شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان لرستان ضمن اشاره به این که توسعه حمل و نقل یکی از مأموریت های مهم وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: در این سفر ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان برای توسعه راه های استان به غیر از طریق آهن اعتبار پیشبینی شده است که با استفاده از آن میتوان قبل از آخر سال بخشی از پروژه ها را متحول کرد.
وی افزود: این منابع قابل دسترس است و میتوان با استفاده از آن حمل و نقل استان را توسعه داد. پروژه راه آهن استان هم باید فعال شود و مقرر است پیمانکار این طرح یک زمانبندی ۳ ساله برای آخر آن عرضه کند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه فقدان مسکن یکی از اشکالات مردم است، اظهار داشت: دولت و مجلس برای رفع این مشکل برنامه ریزی کرده اند. در قانون جهش تولید مزیت های خوبی برای متقاضیان دیده شده است. هم زمین مجانی در اختیار قرار می گیرد که کمک بزرگی به مردم است و هم تسهیلات خوب با بهره کم برای دهک های پایین عرضه می شود. ما به التفاوت نرخ بهره را هم وزارت راه از محل صندوق ملی مسکن می پردازد.
قاسمی اضافه کرد: مقررات در ارتباط با فرم ج با مصوبه دولت تغییر کرده است و بزودی ابلاغ و در پالایش مدنظر قرار خواهد گرفت. این به آن مفهوم است که ریزش افراد در پالایش کمتر خواهد بود. از طرفی حالا مجردین هم می توانند در این طرح ثبت نام کنند البته این تغییر هنوز در سامانه جاری نشده است، ازاین رو در این طرح متقاضیان زیادی خواهیم داشت.
این وزیر دولت سیزدهم اظهار داشت: باید از قدرت استاندار بعنوان رئیس شورای مسکن استان بهره برد که زمینهای متعلق به دولت در این طرح استفاده گردد. همینطور زمین هایی که قبلاً واگذار شده و در آن ساخت و ساز انجام نشده باید به وزارت راه و شهرسازی برگردد و به طرح نهضت ملی مسکن اضافه شود.


منبع:

1400/09/20
15:38:23
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان