رستم قاسمی وارد بغداد شد

رستم قاسمی وارد بغداد شد وزیر راه و شهرسازی برای دیدار با همتای عراقی خود وارد بغداد شد تا زمینه های مختلف همکاری دو کشور را در بخش های حمل و نقلی مورد بررسی قرار بدهد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی شب گذشته ۴ دی وارد فرودگاه بین المللی بغداد شد و مورد استقبال طالب بایش سرپرست فنی وزارت حمل و نقل عراق قرار گرفت.
وزیر راه و شهرسازی ایران دیشب همین طور با سرپرست فنی وزارت حمل و نقل عراق و دیگر مسئولان وزارت حمل و نقل عراق همچون مدیرکل شرکت راه آهن عراق و مدیر کل اداره برنامه ریزی عراق، راه های توسعه همکاری بین دو کشور در حوزه های مختلف مانند راه آهن و انتقال و تبادل تجربیات در جریان سفرها و دیدارهای مقامات دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.
در این دیدار، قاسمی وزیر راه و شهرسازی از این سفر رسمی و کوشش های فوق العاده دولت عراق برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری و اقتصادی و تحکیم روابط بین دو کشور ابراز خرسندی کرد.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان در مسافرت چهار روزه خود به عراق مقرر است افزون بر دیدار با همتای عراقی خود، با برهم صالح رییس جمهور، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و برخی استانداران عراق از جمله، نجف، کربلا، بابل، القادسیه و بصره دیدار کند.
اجرای پروژه ریلی خط آهن شلمچه به بصره همچون برنامه های وزیر راه و شهرسازی کشورمان در مسافرت به عراق است.
گفتنی است قبل از این آخرین بار محمد اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ برای گشودن قفل راه اندازی پروژه راه آهن شلمچه-بصره به طول ۳۲ کیلومتر سفر کرده بود که این تلاش ها و مذاکرات تا کنون نتیجه چندانی در پی نداشته است.

1400/10/05
20:49:23
5.0 / 5
150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان