معاون وزیر راه خبر داد:

آغاز ساخت راه آهن شلمچه-بصره

آغاز ساخت راه آهن شلمچه-بصره فراز برج: مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از شروع عملیات اجرائی پروژه اتصال ریلی شلمچه-بصره برمبنای نقشه راه تفاهم شده بین ایران و عراق آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی که به منظور امضای تفاهمنامه راه اندازی راه آهن شلمچه-بصره و بازدید از بعضی از پروژه های ریلی به عراق سفر کرده است، در گفت وگوی تلفنی با بخش میز اقتصادی خبر سراسری، اهمیت و دستاوردهای این تفاهمنامه را شرح داد.
مدیر عامل راه آهن اظهار نمود: مبحث راه اندازی خط ریلی از شلمچه به بصره، در واقع تکمیل کریدور گسترده شرق به غرب است که هم اکنون در آن انقطاع وجود دارد و این مورد از دیرباز مطرح بوده و علاقمندان از ۲۰ سال پیش به دنبال تحقق آن بودند؛ اما در هر مقطع از زمان توفیق انجام آن حاصل نشده است.
وی ضمن اشاره به اهمیت تفاهمنامه اخیر امضا شده اظهار داشت: اقدامی که روز گذشته (۵ دی) در عراق انجام شد، با عنایت به جهت گیری دولت سیزدهم در خصوص اولویت داشتن ارتباط با همسایگان صورت پذیرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که کریدورهای ترانزیتی را برقرار و اگر جایی نقصی وجود دارد آنرا برطرف کنیم؛ در همین راستا در عراق نقشه راهی عملیاتی در مورد این پروژه به امضا رساندیم که به رفع موانع می پردازد.
صالحی با اشاره به اینکه طول خط کمتر از ۴۰ کیلومتر است اضافه کرد: ساخت این مسیر ریلی موانع مختلفی داشته و تلاش کردیم در این نقشه راه به حل این موانع به شکل عملیاتی بپردازیم.
وی اظهار نمود: به صورت مثال در مهم ترین گلوگاه این پروژه، راه اندازی یک پل روی رودخانه مطرح است که از لحاظ عمرانی حدود یک سال و نیم زمان برای راه اندازی آن پیشبینی شده است. نکته دوم بحث مین روبی است که حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر از مسیر است و مین روبی زمان می برد و تحویل محدوده آن هم تشریفات خاصی را باید بپیماید که در نقشه راه به این مورد هم پرداخته شده است و بلافاصله پس از اینکه امضای این تفاهمنامه انجام شد، فرایند اجرا سازی آنرا شروع کرده ایم.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این پروژه می تواند آورده های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بسیاری برای مردم کشورمان به همراه داشته باشد.


منبع:

1400/10/07
21:47:00
5.0 / 5
123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان