فروش صوری مسکن با روش های عجیب

فروش صوری مسکن با روش های عجیب فراز برج: اقتصادآنلاین نوشت: فروش صوری مسکن با روش های عجیب یکی از کلاهبرداری های بازار مسکن می باشد. در همین زمینه رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور درباره برخی کلاهبرداری رایج هنگام خرید و فروش مسکن هشدار داد.


کلاهبرداران با شگردهای جدیدالورود بازار مسکن شده اند. مبایعه نامه و سندهای جعلی یکی از این روش هاست. مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک دراین زمینه به اقتصاد آنلاین می گوید که مواردی در بازار مسکن بوده است که افراد با فریب مستاجر ملک، مشتریان را برای بازدید خانه ای برده و خانه را با بنچاق جعلی فروخته است. او ادامه می دهد: موارد دیگری وجود دارد که مشتریانی که برای بازدید از خانه های عرضه شده، می روند، کلاهبردار یا سارق بوده و در فرصت بعدی مبادرت به سرقت از آن خانه و حتی جنایت کرده اند یا مواردی وجود دارد که افراد خارج از دفاتر مشاوران املاک دارای پروانه، مبادرت به نوشتن قولنامه ها و قراردادهایی کرده اند که دردسرهای پیچیده حقوقی برای خریدار یا فروشنده به وجود آورده است. رئیس اتحادیه مشاوران املاک همین طور در ادامه می گوید: تعدادی از مشاوران املاک هم با عنوان «دپارتمان مسکن» دفاتری در آپارتمان ها و مجتمع های تجاری گرفته اند و حق کمیسیون بیشتری از مشتریان مطالبه می کنند. به جز این موارد، گزارش هایی وجود دارد که افرادی آگهی های جعلی فروش مسکن منتشر نموده اند و با تماس مشتریان از آنها درخواست می کنند که مبلغی را بعنوان بیعانه به حساب صاحب آگهی بریزند تا آگهی را حذف کند و بعد از واریز پول پاسخگوی تماس مشتریان نیستند. علیزاده، کارشناس حوزه مسکن هم درباره سایر روش های کلاهبرداری در بازار مسکن توضیح داده است: برخی افراد با طراحی نقشه قبلی و سندسازی وارد بازار مسکن می شوند و با بکارگیری مبایعه نامه های جعلی معامله انجام داده و مبادرت به فروش ملک شامل زمین یا ساختمان می کنند و نوع دیگری کلاهبرداری از افرادی است که بدون تجربه و سرمایه کافی وارد بازار می شوند و در دام ظاهر فریبنده بازار مسکن می افتند. در حقیقت کلاهبرداران بازار مسکن با ارائه محاسبات واهی، نظریه های گذشته و با بررسی این که چه زمانی و در چه تاریخی بازار گرفتار تورم می شود، افراد را دعوت به ورود می کنند سرمایه ای که برای ساخت یک زمین ۲۵۰ متری در نظر گرفته شده، وارد مشارکت در ساخت یک زمین ۵۰۰ متری می کنند این اقدام که به امید قرار گرفتن بازار مسکن در دوران تورم، پیش فروش آپارتمان و به دست آوردن سود خوب انجام می دهد در نهایت سبب بروز مشکلات جدی برای شخص و شرکا می شود.
چگونه در دام کلاهبرداران نیفیتم؟ اما چکار نماییم تا در دام کلاهبرداران نیفتیم؟ مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این پرسش سفارش می کند که متقاضیان معامله املاک برای بازدید ملک مسکونی حتما از مشاوران املاک دارای مجوز کمک بگیرند و خودسرانه وارد هر ملکی نشوند یا مشتریان را بدون حضور مشاوران املاک صاحب مجوز، در منازل خود نپذیرند. او ادامه می دهد: افراد باید تایید اصالت اسناد را از وکلا و مشاوران حقوقی دریافت نمایند و درباره بند به بند قولنامه یا قراردادها اطلاع کافی داشته باشند. ضمن این که حتی برای بازدید از ملک از صحت هویت مالک با تحقیقات محلی آگاه شوند. خسروی تاکید می کند: خیلی از افراد برای جلوگیری از پرداخت حق کمیسیون معامله از بستن قرارداد در بنگاه های مشاور املاک خودداری می کنند و گرفتار سودجویان می شوند. این در حالیست که انجام معامله در دفاتر ثبت شده مشاوران املاک، نه فقط ریسک کلاهبرداری را می کاهد که شکایات مشتریان از پروسه معامله را قابل ردیابی می کند. 223225

1400/10/09
14:07:07
5.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان