وام مسکن برای مجردها چند؟

وام مسکن برای مجردها چند؟ به گزارش فراز برج، ایسنا نوشت: طبق آخرین قیمت ها، مجردهای ساکن تهران برای خرید اوراق مسکن باید بیش از 70 میلیون تومان و مجردهای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر نیز باید بیش از 40 میلیون تومان پرداخت کنند.بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن حاکی از این است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ و در اردیبهشت و خرداد سال قبل نیز سال قبل ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ قیمت دارد.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان، در مرداد سال قبل ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان و در شهریور سال قبل نیز ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان، در آبان ماه ۱۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان و آذر ماه ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد. اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل نیز با قیمت های ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ و ۱۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۱۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد که این گزارش برمبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ پس برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۲۶ هزار و ۳۰۰ تومانی، ۵۰ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان می شود. همین طور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۲۰ میلیون و ۲۰۸هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۷۰ میلیون ۷۲۸ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی نیز به همین دلیل می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بدین سبب زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۰۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۲۰ میلیون و ۲۰۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۲۱ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است. با توجه به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها نیز باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۴۰ میلیون و ۴۱۶ و متاهل ها نیز باید ۸۰ میلیون و۸۳۲ هزار تومان پرداخت کنند.
بیشتر بخوانید: مسکن ملی تا امروز چقدر هزینه داشت؟
35217


منبع:

1401/11/24
11:38:22
5.0 از 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان