معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

مهلت ۶ ماهه برای ساخت و ساز در زمینهای احتکار شده

مهلت ۶ ماهه برای ساخت و ساز در زمینهای احتکار شده به گزارش فراز برج، معاون شهرسازی و معماری اظهار داشت: حدود ۱۰ درصد زمینهای شهری احتکار شده است و دولت به دنبال ساخت و ساز در زمینهای احتکار شده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری در نشست خبری پاسخگویی به نیاز تولید مسکن در داخل محدوده شهرها اظهار داشت: سیاست های محرک عرضه زمین برای پیشگیری از احتکار زمین در محدوده های شهری به تصویب رسیده است، در قانون جهش تولید برای رفع نیازهای مسکن زمینهای حبس شده در محدوده های شهری استفاده خواهد شد.
وی در ادامه اضافه کرد: در سیاستگذاری جدید مکان یابی ها در شهر های جدید، شهرک های جدید در داخل حریم شهری و الحاق زمین به شهرها صورت خواهد گرفت، در دو دهه طرح جامع اجرایی نشده است و اراضی مسکن در شهرها حبس شده است و فارغ از مالکیت ها فرار است که این زمین ها به ساخت و سازها بازگردند.
وی در ادامه اضافه کرد: مالکیت های این اراضی احتکار شده برای بعضی از تعاونی است که قرار بود ساخت و ساز صورت بگیرد که چنین اتفاقی رخ نداده است و دولت به دنبال بازگرداندن زمین برای ساخت است. مالکیت های حقیقی اشخاصی که اراضی کلانی دارند و در آخر مالکیت های حقوقی زمین هایی که در دست بانکها و ارگان ها است مقرر است برای هرکدام از این مالکیت ها مهلت ۶ ماهه داده خواهد شود تا ساخت و ساز صورت گیرد.
معاون شهرسازی و معماری در ادامه اضافه کرد: در هر شهری حدود ۱۰ درصد زمین فیریز شده است و دولت به دنبال عرضه مسکن در بازار مسکن می باشد و نمی توان گفت همه عرضه در دست دولت باشد و باید بخش خصوصی هم کمک نماید.
وی اضافه کرد: این اقدامات برای زمانی صورت می گیرد که هیچ عرضه ای انجام نشده باشد یا فرآیندهای ساخت و ساز صورت نگرفته باشد.
صادق مالواجرد افزود: با این اقدامات قفل احتکار اراضی مسکن شکسته خواهد شد و ما شاهد افزایش میزان ساخت و ساز و عرضه مسکن خواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام تلاش ما آن است که در کنار الحاق اراضی محدوده برای تأمین اراضی صورت می گیرد چونکه مکان یابی شهرها و شهرک ها با بسته های تشویقی این سیاست به عرضه مسکن کمک می نماید.


منبع:

1402/03/09
11:28:31
5.0 از 5
380
تگهای خبر: تولید , ساخت , ساخت و ساز , سازه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان