قیمت خانه در منطقه ۵ تهران

قیمت خانه در منطقه ۵ تهران به گزارش فراز برج، تجارت نیوز نوشت: منطقه پنج تهران همیشه یکی از مناطق پرطرفدار برای خرید و فروش واحدهای مسکونی بوده است؛ اما بررسی ها نشان میدهد حالا قیمت هر متر آپارتمان در این منطقه به 150 میلیون تومان هم رسیده است! آیا هنوز هم خریداران ملک برای ورود به این منطقه مشتاق هستند؟بر اساس گزارش هایی که بانک مرکزی و مرکز آمار ایران تا سال قبل از تعداد معاملات مسکن در مناطق مختلف تهران منتشر می کردند، منطقه پنج همیشه جزو پرطرفدارترین مناطق برای خرید و فروش واحدهای مسکونی شناخته می شد.
بنگاه های املاک این منطقه معتقدند داشتن آپارتمان هایی با متراژ پایین یا متوسط در بلوار فردوس غرب، بلوار فردوس شرق، جنت آباد، خیابان آیت الله کاشانی و برخی دیگر از محلات این منطقه، در حکم داشتن پول نقد است و احتمال آن خیلی پایین است که تعداد معاملات در این منطقه به صفر برسد.
کارشناسان املاک فعال در این منطقه سقف قیمتی هر متر واحد مسکونی را با نهایت متراژ ۸۵ متری، حدود ۱۵۰ میلیون تومان می دانند! تا همین دی ماه سال قبل متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه یک تهران حدود ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده بود ولی حالا خرید واحدهای نوساز در منطقه پنج از متری ۱۰۰ میلیون تومان هم گذر کرده است!
اکنون جستجو در آگهی ها نشان میدهد قیمت یک واحد مسکونی نوساز در منطقه همیلا، با متراژ تنها ۵۲ متر، هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تعیین شده است؛ معادل متری ۱۵۰ میلیون تومان!
یکی از مشاوران املاک این منطقه در مورد وضعیت معاملات اینروزها می گوید: «خرید و فروش ها در این منطقه از فروردین ماه سال قبل تا اردیبهشت امسال شرایط بهتری داشت، ولی حالا با وجود این که ممکنست از باقی مناطق جنب و جوش بیشتری داشته باشد، کمی افت داشته است.» محلات بورسی تهران؛ جذاب برای سرمایه گذاری
فعالان بازار مسکن، برخی محلات منطقه پنج را به عنوان محلات بورسی تهران می شناسند؛ مناطق بورسی به محله هایی گفته می شود که حتی در دوران رکود بازار، باز هم خریدار در آنها وجود دارد. انبوه سازان نیز تمایل بیشتری برای ساخت و ساز در این محدوده ها نشان می دهند. ساخت و ساز و سرریز جمعیت به این منطقه خصوصاً بعد از انقلاب شدت بیشتری گرفته است.

میزان اشتیاق خریداران و فروشندگان ملک در منطقه ۵
وضعیت بازار و چشم انداز نرخها همیشه موجب بروز رفتارهای متفاوتی در فعالان بازار مسکن می شود. اگر مالکان برمبنای وضعیت کلی اقتصاد احساس کنند در ماه های آتی قیمت مسکن بیشتر می شود، فروش ملک خودرا به تعویق می اندازند و در نتیجه عرضه کاهش پیدا می کند.
از سوی دیگر خریداران با چشم انداز افزایشی، سریع تر به فکر خرید می افتند تا هر چند کم، اما با قیمت مناسب تری ملک مورد نظر خودرا خریداری کنند.
یکی دیگر از مشاوران املاک منطقه ۵ شهرداری تهران درباب رفتار معامله گران در بازار مسکن این ناحیه توضیح می دهد: «آن گونه که رفتار مراجعان به بنگاه ما نشان می دهد، باتوجه به وضعیت کلی جامعه فروشنده ها حالا اشتیاقی نسبی به فروش املاک خود دارند.»
او ادامه می دهد: «این اشتیاق بعلاوه مسائلی مانند مالیات بر عایدی سرمایه موجب افزایش عرضه واحدهای مسکونی شده است که در نتیجه گزینه های و قیمت های مناسب تری در دسترس خریداران می گذارد.»
همان طور که گفته شد افزایش عرضه ممکنست نرخها را در یک منطقه کاهش ندهد، اما گزینه های در دسترس خریداران را متنوع تر می کند و در نتیجه، متقاضیان- خصوصاً متقاضیان مصرفی- می توانند خرید بهتر و باصرفه تری را تجربه کنند.
فعالان بازار مسکن در این منطقه همین طور معتقد هستند در مناطقی مثل بلوار تعاون و جنت آباد شمالی می توان واحدهای مسکونی با قیمت مناسب تر پیدا کرد و آپارتمان در مناطقی مثل همیلا و جنت آباد جنوبی قیمت های بالاتری دارد. چرا منطقه ۵ جزو مناطق پرطرفدار است؟
دسترسی مناسب منطقه پنج به برخی مناطق پر رفت و آمد تهران را می توان یکی از اصلی ترین دلیلهای برای پررونق بودن معاملات مسکن در این منطقه دانست.
این منطقه به بزرگراه های مهمی مثل همت، حکیم، آبشناسان، باکری، ستاری، شیخ فضل الله، لشگری، اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی بسیار خوبی دارد.
این منطقه همین طور از سمت شمال به رشته کوه البرز، از سمت جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از سمت شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی، بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه دو محدود می شود.
از سوی دیگر بافت ساختمانی این محدوده نیز باتوجه به مهاجرت گسترده به آن در سالهای اخیر تا حدودی نوساز و مدرن است و ترکیب جمعیتی جوان تری هم نسبت به برخی منطقه های تهران دارد.بیشتر بخوانید: جزییات وام ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی۳۵۲۱۷


منبع:

1402/03/16
09:32:43
5.0 از 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان