قیمت مسکن در این منطقه یک میلیارد تومان افت کرد

قیمت مسکن در این منطقه یک میلیارد تومان افت کرد به گزارش فراز برج، تسنیم نوشت: درحالی اوایل سال جاری قیمت یک واحد مسکن مهر در شهر پردیس به مرز ۴ میلیارد تومان رسیده بود که قیمت پیشنهادی همین واحد در زمان حاضر کمتر از ۳ میلیارد تومان است.بررسی قیمت های پیشنهادی واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس نشان داده است رکود بازار، انتظار کاهش قیمت بیشتر از سوی مردم و عدم ورود به بازار سبب کاهش قیمت تا یک میلیارد تومانی شده است.

بر این اساس یک واحد مسکن مهر واقع در فاز ۵ با مساحت ۸۷ متر مربع با قیمت ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان یعنی هر متر مربع حدود ۳۲.۷ میلیون تومان آگهی شده است.

واحدی با همین متراژ واقع در فاز ۹ قدیم ۱.۹ میلیارد تومان برای فروش آگهی شده است، یعنی هر متر مربع حدود ۲۱.۸ میلیون تومان. بخشی از واحدهای مسکن مهر فاز ۹ قدیم به علت مشکل "دیوار حائل" همچنان قابل سکونت نیست و خریداران باید به این نکته توجه داشته باشند.

در فاز ۸ پردیس یک واحد ۱۰۵ متری ۲ خواب با قیمت ۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان (هر متر مربع حدود ۲۵.۳ میلیون تومان) آگهی شده است. وام و عرضه این واحد مسکونی تسویه شده و به صورت خام به فروش می رسد.

در فاز ۱۱ یا همان کوزو که حدود ۱۲ هزار واحد مسکن مهر آن همچنان نیمه تمام است یک واحد ۸۷ مترمربعی با قیمت هر متر ۳۱.۹ میلیون تومان یعنی حدود ۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. آپارتمانی با همین متراژ با قیمت یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان آگهی شده است. اختلاف حدود یک میلیارد تومان این واحد با واحد مشابه ذکر شده به علت واقع شدن در طبقه همکف است. فروشنده البته مشخص نکرده که این واحد قابلیت سکونت دارد یا خیر؟

در زون ۵ فاز ۱۱ یک واحد ۸۷ متری در طبقه ۱۰ با قیمت ۳ میلیارد تومان آگهی شده، یعنی هر متر مربع ۳۴.۵ میلیون تومان. این واحد مسکونی آماده سکونت بوده و وام آن هم تسویه شده است.

در فاز ۹ جدید یک واحد مسکن مهر ۸۵ متری که وام و عرصه آن پرداخت نشده با قیمت ۲ میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

زمستان سال قبل و طی فروردین سال جاری، مساکن مهر شهر پردیس به علت نوسانات سایر بازار اقتصادی قیمت های عجیبی تا حدود ۴.۳ میلیارد تومان را هم ثبت نمود. اما طی ۲ ماه گذشته بخصوص در خردادماه به واسطه ثبات حاکم بر بازار ارز، حباب قیمت از بین رفته است.

بیشتر بخوانید:
آخرین تغییرات قیمت مسکن در کشور/ قیمت. ها پایین آمد؟


۲۱۷۲۲۳منبع:

1402/04/07
19:35:20
5.0 از 5
357
تگهای خبر: آپارتمان , اقتصاد , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان