هزینه وام مسکن چند؟

هزینه وام مسکن چند؟ فراز برج: به گزارش فراز برج، ایسنا نوشت: بررسی آخرین قیمت اوراق تسهیلات مسکن نشان داده است که قیمت این اوراق نسبت به حدود ۱۰ روز قبل کاهشی بوده است.


هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در تیر سال ۱۴۰۰، ۶۷ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در مرداد سال ۱۴۰۰ با قیمت ۸۰ هزار و ۲۰۰ تومان و در شهریور همان سال با قیمت ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می شود. این اوراق در ماه مهر سال ۱۴۰۰ معادل ۸۷ هزار تومان، در آبان ماه سال ۱۴۰۰ معادل ۸۷ هزار و ۵۰۰ تومان و در آذر هم ۸۲ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت دارد.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال ۱۴۰۰ هم با قیمت های ۸۰ هزار و ۷۰۰ و ۸۰ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق در سالهای ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ معادل ۸۱ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت داشته که این گزارش بر مبنای قیمت سال ۱۴۰۲ نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۵۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و۱۶۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ بنابراین برای دریافت ۴۰۰ میلیون تومان وام باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد با اوراق ۸۱ هزار و ۳۰۰ تومانی، ۶۵ میلیون و ۴۰ هزار تومان می شود. همینطور با در نظر گرفتن ۱۶۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۳۲۰ ورق به مبلغ ۲۶ میلیون و ۱۶هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۹۱ میلیون و ۵۶ هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۹۶۰ میلیون تومان شامل ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۱۶۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۱۶۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۳۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۲۶ میلیون و ۱۶ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۳۲۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۵۶ میلیون و ۹۶ هزار تومان پرداخت کنند.
شهرهای بالای ۲۰۰ هزار جمعیت
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهر های با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۳۲۰ و برای زوجین به ۶۴۰ میلیون تومان رسیده است. با عنایت به این که مجردها باید ۶۴۰ و متاهل های ساکن این شهرها هم باید ۱۲۸۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۵۲ میلیون و ۳۲ و متاهل ها هم ۱۰۴ میلیون و۶۴ هزار تومان پرداخت کنند.
سقف خرید اوراق تسهیلات مسکن افزایش یافت
البته ۱۸ تیر ماه بانک مسکن در نامه ای خطاب به مدیرعامل فرابورس اعلام نمود که با عنایت به افزایش مجموع سقف تسهیلات خرید انفرادی خرید و ساخت مسکن و تسهیلات جعاله تعمیر مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به پنج میلیارد و۶۰۰ میلیون ریال، محدودیت خرید اوراق تسه بانک مسکن از ۵۶۰ سهم به حداکثر ۱۱۲۰ سهم در زمان ثبت درخواست خرید برای هر کد معاملاتی تغییر کند.

بیشتر بخوانید:
وام جدید مسکن، اصلا به درد می خورد؟ ۲۲۰۲۲۳منبع:

1402/04/24
10:57:19
5.0 از 5
378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان