افت قیمت مسکن در پردیس ۳۰ درصد پرند ۲۸ درصد

افت قیمت مسکن در پردیس ۳۰ درصد پرند ۲۸ درصد به گزارش فراز برج، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: میانه تابستان سال جاری هر دو شهر جدید حومه تهران مانند سایر شهرها با افت محسوس قیمت مسکن همراه شدند و تحت تأثیر ریزش و ثبات قیمت در سایر بازارها قرار گرفتند.در حالی که از میانه تابستان تا ابتدای مهر (مقطع زمانی فعلی) میانگین قیمت مسکن در شهر جدید پردیس کاهش محسوس داشته وبه طور متوسط در هر مترمربع حدود ۳ میلیون تومان کاهش تجربه کرده است (از حدود ۲۷ میلیون تومان به حول و حوش ۲۴ میلیون تومان رسیده است)، اما در پرند میانگین قیمت نسبت به میانه تابستان، حدودا ثابت بوده است.
قیمت مسکن در مناطق 9 و 10تهران / از مهرآباد و استادمعین تا جیجون و نواب
بررسی ها نشان داده است پس از ریزش میانه تابستان قیمت مسکن مهر پرند، در دو ماه اخیر، قیمتها حدودا ثابت بوده و الان روی محدوده متوسط متر مربعی ۱۷ میلیون و۹۰۰ هزار تومان قرار دارد. این شرایط نشان دهنده ریزش بیشتر قیمت مسکن مهر پردیس نسبت به مسکن مهر پرند در دو ماه گذشته است.

مقایسه تغییرات قیمت واحدهای مسکن مهر در دو شهر جدید پرند و پردیس نشان داده است از آغاز سالجاری تابحال متوسط قیمت فروش این واحدها در پردیس ۳۰ درصد افت داشته اما ریزش قیمت در پرند به صورت متوسط ۲۸ درصد بوده است.

این مبحث این پیام را به بازار مخابره می کند که باآنکه همواره پردیس از پرند در بین متقاضیان چه مصرف کننده وچه سرمایه گذار بازار جذاب تری برای خرید مسکن محسوب می شده است اما در دو ماه اخیر جایگاه پرند بهبود یافته است که این بهبود خویش را در شکل ریزش کمتر سطح قیمتها نسبت به پردیس نشان داده است.

این مبحث در تحولات نقطه به نقطه قیمت مسکن در این دو شهر جدید هم مشهود است. بررسی ها وبرآوردها در این حوزه نشان داده است متوسط قیمت مسکن مهر در شهر جدید پردیس الان نسبت به مدت مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۵۱ درصد رشد داشته در حالیکه این میزان در شهر جدید پرند ۶۲ درصد بوده است.

همه این سه رویداد یعنی هم تحولات دو ماه اخیر، هم تحولات ۶ ماه گذشته و هم تغییرات نقطه به نقطه قیمت مسکن در دو شهر جدید پرند وپردیس، نشان دهنده بهبود شرایط پرند نسبت به پردیس است و نشان داده است پرند به لحاظ تغییرات قیمتی از پردیس سبقت گرفته است.۲۲۰۲۲۳


1402/07/02
20:10:55
5.0 از 5
315
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان