متقاضیان خرید مسکن بخوانند

متقاضیان خرید مسکن بخوانند به گزارش فراز برج، وزیر راه و شهرسازی از برنامه دولت برای کاهش قیمت تمام شده مسکن بخصوص نهضت ملی مسکن که برای جامعه نیازمند ایجاد می شود اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت این سیاست، عرضه سیمان و فولاد در بورس باید متوقف شود.


به گزارش خبرگزاری فراز برج، مهرداد بذرپاش در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه حمل و نقل در پاسخ به این که چرا مخالف ادامه عرضه سیمان و فولاد در بورس کالا هستید، اضافه کرد: به دستور رئیس جمهور باید نهضت کاهش قیمت تمام شده در قسمت ساختمان داشته باشیم، اما این مهم با تداوم عرضه سیمان و فولاد در بورس ممکن نیست.
وی با تشریح نکاتی که دولت تلاش می کند قیمت نهایی مسکن را پایین آورد، اظهار داشت: دولت قیمت زمین را که در چارچوب طرح واگذاری ۹۹ ساله بود به صفر رساند، باقی موارد مصالح است. قیمت دستمزد نیروی انسانی مثل کارگر و تکنسین را نمی توانیم کاهش دهیم، اما در قسمت مصالح با کار کارشناسی انجام شده مطمئن هستیم در صورت کاهش قیمت، می توانیم قیمت نهایی را کاهش دهیم.
وزیر راه افزود: اصرار دارند که مصالح را بورسی کنند. حتی اگر می خواهید در بورس کالا عرضه کنید فرمول قیمت پایه را تغییر دهید، ما اصرار داریم و با توهین رسانه ها و افراد به دولت کوتاه نمی آییم.
وی بیان داشت: قیمت سیمان و فولاد برای ساختمان سازی بخصوص نهضت ملی مسکن باید پایین بیاید، باید تلاش نماییم واحدهای مسکن نهضت ملی را هر چه می توانیم ارزان تر در اختیار مردم قرار دهیم. این تلاش باید از سمت همه باشد و فلان شرکت فولادی نمی تواند با عرضه در بورس ۴۰ درصد قیمت را افزایش دهد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بورس راه نینداختیم که قیمت کالا را افزایش دهیم، حالا بماند ذات بورس چیست، بماند تعیین روش های قیمت پایه چیست، اما اگر اصرار بر عرضه بر بورس کالا است بدانید که عامل گرانی است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اخطار می دهیم که در پتروشیمی هم همین اتفاق می افتد و تمام تلاش ما اینست که بتوانیم با قیمت تمام شده کمتری واحدهای مسکونی را در اختیار آحاد جامعه بخصوص نهضت ملی که نیازمندان جامعه هستند قرار دهیم.

۲۲۳۲۲۵منبع:

1402/07/07
12:46:04
5.0 از 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان