خرید آپارتمان نقلی در شمال تهران چقدرآب می خورد؟

خرید آپارتمان نقلی در شمال تهران چقدرآب می خورد؟ به گزارش فراز برج، اکوایران: برای خرید یک آپارتمان کوچک در مناطق شمالی تهران دست کم به ۵ میلیارد تومان نقدینگی نیاز است.


تابستان سالجاری، وضعیت مسکن در بیشتر نقاط پایتخت وضعیت مشابهی داشت؛ خریدار کم و تعداد معاملاتی که صورت می گرفت بسیار کاسته شده بود.
آن طور که واسطه گران ملکی در خلال ۶ ماهه نخست سال به اکوایران اعلام کردند، علیرغم این که خیلی از مالکان از قیمت های پیشنهادی خود کوتاه نمی آمدند؛ برخی معامله گران ملکی دست به دامان تخفیف می شدند تا بتوانند از بازار راکد و بی خریدار ملک بیرون بروند و ملک خویش را تبدیل به احسن و یا به ملکی با خصوصیت های دیگر تبدیل کنند.
بعضی از واسطه گران، افزایش بی نظارت قیمت مسکن توسط مالکان را عامل به وجود آمدن رکود می دانستند و برخی هم از برنامه های اینترنتی مخصوص خرید و فروش ملک را زیر سوال بردند. علیرغم این افزایش قیمتها و کاهش توان خرید مردم، واحدهای ریزمتراژ گزینه ای است که خریداران مسکن به سراغ آن می روند. اما بودجه مورد نیاز برای خرید واحدهای کوچک متراژ در شمال تهران چقدر است؟

پاییز بازار مسکن/ تعمیق رکود با کاهش مداوم قدرت خرید
بررسی های ما نشان می دهد، برای خرید یک واحد ریزمتراژ با مساحتی بین ۳۰ تا ۴۸ مترمربع در شمال تهران، دست کم باید ۵ میلیارد تومان در نظر داشت. واحدی ۴۵ متری و ۹ سال ساخت در اقدسیه، ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و واحدی با این متراژ و ۲۲ سال ساخت در محله اختیاریه، ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. در محله امانیه، آپارتمانی ۴۸ متری و ۷ سال ساخت، ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و آپارتمانی ۴۲ متری و ۱۵ سال ساخت در محله جردن، ۱۱ میلیارد تومان به فروش می رسد.

منبع:

1402/07/16
08:34:39
5.0 از 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان