متوسط قیمت مسکن در تهران از ۸۰ میلیون تومان عبور کرد

متوسط قیمت مسکن در تهران از ۸۰ میلیون تومان عبور کرد به گزارش فراز برج، در شهریور ماه ۱۴۰۲ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۷۵، ۲ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۸۴.۱ درصد) ۸.۹ واحد درصد کاهش داشته است.براساس گزارش مرکز آمار ایران، در شهریور ماه ۱۴۰۲ شاخص قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۲۷۹، ۹ رسیده است که نسبت به ماه قبل (۲۸۴.۸)، ۱.۷ درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم ماهانه

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل می باشد. در شهریور ماه ۱۴۰۲ تورم ماهانه قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران ۱، ۷- درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۰.۷- درصد)، ۱.۰ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می باشد. در شهریور ماه ۱۴۰۲ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به عدد ۷۵، ۲ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۸۴.۱ درصد) ۸.۹ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می باشد. نرخ تورم سالانه شهریور ماه ۱۴۰۲ آپارتمان های مسکونی شهر تهران به عدد ۸۳، ۹ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۸۲.۰ درصد)، ۱.۹ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

در شهریور ماه ۱۴۰۲ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۸۰۸۳۸۷ و ۷۷۴۸۰۴ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ۱ با متوسط وزنی قیمت ۱۵۷۹۵۲۰ هزار ریال بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۴۱۵۰۱۳ هزار ریال کمترین قیمت را در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده اند.


خبر مهم رئیس سازمان بورس برای بازار مسکن/ عرضه مصالح نهضت ملی از بورس خارج می شود؟
۲۳۳۲۲۰


1402/07/30
13:39:14
5.0 از 5
282
تگهای خبر: آپارتمان , حساب , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان