ایران بین ۲۰ کشور بزرگ کشتیرانی دنیا قرار دارد

ایران بین ۲۰ کشور بزرگ کشتیرانی دنیا قرار دارد به گزارش فراز برج، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: با عنایت به شرایط تحریمی بنادر ایران بین ۲۰ کشور بزرگ کشتیرانی دنیا قرار داد و همینطور در بحث کانتینر، رشد ۹ درصدی داشته است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز (۲۳ بهمن ماه) در همایش اقتصاد دریا محور و کریدور، اظهار داشت: بیشتر از ۸۰ فروند کشتی در سطح دنیا با حمل بیشتر از ۱۱ تن کالا، عامل اصلی یکپارچه و جهانی شدن اقتصاد دریا محور است. این حمل و نقل اساسا قابل اعتماد است که این اعتماد باعث شد تا تمام تجار دنیا به نحو احسنت از این حوزه برای تجارت استفاده نمایند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: بازار کشتی سازی از چندین سال قبل رونق گرفت و بعضی از کشتی سازی های بزرگ تا ۲۰۲۸ امکان ثبت سفارش ندارند به علت حجم بالای تقاضا؛ تفاوتی که امروزه بین قیمت های اجازه وجود دارد اما در بازار خرید و فروش کشتی قیمتها همچنان پایدار می باشد و با اسقاط فاصله بسیاری وجود دارد.
وی اظهار داشت: مسیر حمل و نقل دریایی اساسا در آینده با عنایت به قوانین سازمان دریایی دشوار خواهد بود و باید بتوانیم این فضا را در داخل کشور مدیریت نماییم. تعیین کرایه بر مبنای عرضه و تقاضا است اما با عنایت به اتفاقات سیاسی که اخیراً رخ داده می تواند چنین مواردی اساسا می توانند تاثیر بسیار زیادی در بازار کرایه، حمل و نقل دریایی داشته باشند.
صفایی تصریح کرد: مجوزهای اصلی توسعه دریا محو از لحاظ اقتصادی، امنیتی، منابع زنده و غیر زنده است. حمل و نقل دریایی مهم ترین سهم را در اقتصاد دریا محور دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سالیانه ۱۴۰ هزار فروند کشتی در بنادر کشور تردد می کنند و ناوگان ایران در میان ۲۰ کشور کشتیرانی بزرگ دنیا قرار دارد و بنادر کشور با ظرفیت بیشتر از ۲۹۵ تن، ظرفیت مناسبی را دارا هستند؛ در حالیکه در بعضی از مناطق دنیا رشد صفر یا منفی مشاهده می شود. همینطور در کانتینر شاهد رشد ۹ درصدی هستیم.


منبع:

1402/11/24
10:52:11
5.0 از 5
134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان