اعلام شرایط معافیت از مالیات بر اجاره

اعلام شرایط معافیت از مالیات بر اجاره فراز برج: مشاور وزیر راه و شهرسازی شرایط معافیت از مالیات بر اجاره، برمبنای قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره را اعلام نمود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سید جواد سادات مدیرکل حوزه وزارتی و مشاور وزیر راه و شهرسازی درباره ی قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن، اظهار داشت: طبق ماده ۷ قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن اگر نرخ تورم عمومی تعدادی از استانها بیش از ۳۰ درصد باشد، وزارت راه و شهرسازی می تواند بوسیله شورای عالی مسکن نرخ افزایش اجاره بها را تعیین کند.
وی افزود: در یکی از تبصره ها نیز به این مساله اشاره شده که اگر موجری سقف افزایش اجاره بها را رعایت نکند، مستأجر حق دارد با گذشت ۵ سال که از آن ملک بلند شده، برای دریافت مابه التفاوت شکایت کند. البته قراردادهایی که بعد از تصویب قانون منعقد شوند، شامل این قانون خواهند شد.
ابزارهای تشویقی قانون برای موجران
سادات در ادامه از ابزارهای تشویقی در نظر گرفته شده برای موجران و مزایایی برای معافیت های مالیاتی از درآمد اجاره در این قانون آگاهی داد.
وی اظهار داشت: اگر موجری، خانه خودرا در اختیار خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی قرار دهد، شامل ۱۰۰ درصد معافیت مالیاتی خواهد شد و اگر موجری به افرادی که کارگر یا کارمند تامین اجتماعی هستند، اجاره دهد تا سقف معافیت بر حقوق مستأجر، از پرداخت مالیات معاف خواهد شد.
مشاور وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: اگر موجری با مستأجر قرارداد ۲ تا ۳ ساله ببندد به ترتیب ۷۰ تا ۱۰۰ درصد از معافیت های مالیات بر درآمد اجاره بهره مند خواهد شد.


منبع:

1403/02/27
13:20:53
5.0 از 5
313
تگهای خبر: ابزار , اجاره , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان