جرائم مالی سنگین در انتظار این مشاورین املاک

جرائم مالی سنگین در انتظار این مشاورین املاک به گزارش فراز برج، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، اظهار داشت: در وضعیت فعلی اگر مالکی قصد داشت مبادرت به انعقاد قرارداد بیش از 26 درصد کند اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، مشاور املاک را متخلف می داند و با آن برخورد خواهدنمود.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، حسین جنتی گفت: با مشاوران املاک متخلفی که بیش از سقف ۲۶ درصد قرارداد اجاره مسکن برای مستاجرین منعقد کنند، جرائم مالی سنگینی از آنها گرفتن خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان در خبری نوشت: وی با اعلان اینکه مشاوران املاک در استان تهران نباید به هیچ عنوان مبادرت به ثبت قرارداد اجاره مسکن بیش از سقف اجاره بهای مسکن کنند اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مبادرت به بازرسی های دوره ای هفتگی، ماهانه و فصلی از تمامی شهر و یا شهرستان های استان تهران می کنند که در این میان اگر قراردادی بیش از نرخ مصوب منعقد شده باشد با مشاور املاک متخلف برخورد خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، افزود: در وضعیت فعلی اگر مالکی قصد داشت مبادرت به انعقاد قرارداد بیش از ۲۶ درصد کند اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، مشاور املاک را متخلف می داند و با آن برخورد خواهدنمود.

جنتی اظهار داشت: طبق قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن اگر مشاوران املاک مبادرت به انعقاد قرارداد مسکن بیش از نرخ تعیین شده کنند مشمول جرائم مالی که سازمان تعزیرات برای آنها در نظر گرفته است می شود و این جرائم هم متناسب با تخلفی که انجام داده اند سنگین خواهد بود.

مدیرکل را ه و شهرسازی استان تهران توضیح داد: مشاوران املاک استان تهران فرصت دارند که ظرف دو هفته مبادرت به دریافت مجوز و اتصال به سامانه املاک و اسکان را انجام دهند تا در بازرسی های دوره ای که سازمان تعزیرات با کمک اداره کل راه و شهرسازی استان تهران انجام می دهند مشکلی برای مشاور املاک پیش نیاید.

او اشاره کرد: سیاست اصلی ما بازرسی های دوره ای و برخورد با مشاوران املاک متخلف در سراسر استان تهران است و با مشاوران املاکی که در این بخش مجوزهای لازم را نداشته باشند برخورد خواهد شد.منبع:

1403/04/04
21:19:22
5.0 از 5
131
تگهای خبر: اجاره , شهرسازی , مالك , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان