كاهش تعرفه واردات خودرو در دستور كار مجلس

كاهش تعرفه واردات خودرو در دستور كار مجلس فراز برج: ایسنا گزارش داد: یك عضو هیات رییسه كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه طرح «تعیین تعرفه واردات خودرو و ساماندهی بازار خودرو» در هفته اول اردیبهشت در دستور كار مجلس قرار می گیرد.بهرام پارسایی اظهار نمود: طرح «تعیین تعرفه واردات خودرو و ساماندهی بازار خودرو» پیش از عید تحویل هیات رییسه مجلس شده اما به علت اینكه طرح های دیگری در نوبت بررسی در صحن علنی بوده، این طرح در هفته اول اردیبهشت در دستور كار مجلس قرار می گیرد.
وی با اشاره به افزایش تعرفه واردات خودرو بر مبنای مصوبه هیات وزیران، اظهار داشت: به باعث این مصوبه، افزایش تعرفه واردات از ۱۰ تا ۶۰۰ درصد افزایش داشته است در حالیكه دلیلی برای افزایش تعرفه نیست و ما در این طرح پیش بینی كردیم كه تعرفه سال قبل برای خودروهای وارداتی لحاظ شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به اینكه قیمت گذاری خودروهای داخلی قاعده خاصی ندارد و نظارتی بر آن صورت نمی گیرد، اظهار داشت: در این طرح نظارت بر این امر پیش بینی شده است. همینطور با عنایت به اینكه ما خودروی هیبریدی تولید داخل نداریم، صفر شدن تعرفه این خودروها را هم در طرح مذكور پیش بینی كردیم.
پارسایی ادامه داد: به باعث این طرح عوارض واردات خودرو سالانه ۵ تا ۱۰ درصد كاسته می شود تا به حداكثر ۲۰ درصد برسد كه معادل گران ترین كشور دنیاست. همینطور از رده خارج كردن خودروهایی كه استانداردهای اولیه را ندارند و هنوز تولید می شوند و همینطور جلوگیری از شمارش آنها تا آخر سال ۹۷ از دیگر مواردی است كه در این طرح پیش بینی شده است.
وی تهیه زیرساخت برای انتقال تكنولوژی به داخل را از دیگر موارد پیش بینی شده در این طرح عنوان و تصریح كرد: غیر از تعرفه واردات، عوارض دیگری هم سبب گرانی قیمت خودرو می گردد و این سبب می گردد مردم نتوانند از خودروهای ایمن دنیا استفاده كنند كه ما در این طرح بنا داریم جلوی آنها را بگیریم.
این عضو هیات رییسه كمیسیون اصل ۹۰، خاطرنشان كرد: درست است كه عامل اصلی تصادفات، خطای انسانی است اما عامل تلفات و مصدومیت ها، ناامن بودن خودرو است به صورتی كه اگر در یك سانحه رانندگی راننده مقصر باشد؛ در صورتی كه خودرو ایمن باشد راننده می تواند از جان سرنشینان محافظت كند. به نظر می رسد باید در صحنه كارشناسی تصادفات عامل تلفات و مصدومیت ها مشخص شود كه چه میزان از آنها به خودروی ناامن مربوط است.
3535


1397/01/20
19:06:27
5.0 از 5
4516
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان