یك مقام مسئول در راهداری:

محدودیت صدور مجوز تردد كامیون میان ایران و ازبكستان برداشته شد

محدودیت صدور مجوز تردد كامیون میان ایران و ازبكستان برداشته شد فراز برج: مدیركل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از تفاهم اولیه برای تبادل تعداد نامحدود مجوز تردد كامیون، میان ایران و ازبكستان اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا نفیسی، مدیركل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، درباره مذاكرات انجام شده در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به ازبكستان با مسئولان آژانس حمل و نقل جاده ای این كشور، اظهار داشت: در این مذاكرات، اهم مشكلات طرفین در این بخش و نحوه توسعه روابط حمل ونقلی جاده ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: حذف عوارض ورودی از ناوگان جاده ای یكدیگر با هدف كاهش هزینه های جابه جایی كالا بین دو كشور و ترانزیت از قلمرو یكدیگر، چگونگی افزایش تردد جاده ای ناوگان ازبكی به ایران، مسائل مربوط به تردد كامیون های دو طرف از مرزهای جاده ای و همینطور هزینه های پرداختی توسط رانندگان همچون مواردی بود كه در مذاكرات عنوان شد.
نفیسی، همینطور از انجام دور دوم مذاكرات مربوط به اصلاح موافقنامه حمل ونقل جاده ای سال ۱۳۷۲ اطلاع داد و اظهار داشت: هیات ازبكی به سرپرستی دهقان اف، رئیس آژانس حمل و نقل جاده ای جمهوری ازبكستان با پیشنهادات طرف ایرانی در خصوص مبادله سالانه تعداد نامحدود مجوز تردد برای كامیون های دو طرف و مبادله تعداد مشخصی پروانه تردد معاف از عوارض ورود به صورت اصولی موافقت نمود و پیش نویس پروتكل اصلاحی در این خصوص، تنظیم و آماده مبادله شد.
وی اضافه كرد: در نهایت مقرر شد، نشست كارشناسی اتی برای جمع بندی و نهایی كردن پیش نویس موافقت نامه در شهر تاشكند، پیش از سفر رییس جمهور به كشور ازبكستان برگزار گردد.
مدیركل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از دعوت از مسئولان حمل ونقل جاده ای ازبكستان برای سفر به ایران اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور آشنایی با رویه های تردد و تسهیلات بوجود آمده در مبانی ورودی كشور، طرف ایرانی از مسئولان ذی ربط جمهوری ازبكستان دعوت كرد تا از پایانه های مرزی سرخس و تاجر دیدن كنند. طرف ازبكی هم از این اتفاق استقبال كرده و مقرر شد ظرف ۱۰ روز آینده این سفر محقق شود.
نفیسی ادامه داد: سایر موارد همچون افزایش همكاری در چهارچوب موافقتنامه عشق آباد و پیشنهاد طرف ایرانی برای الحاق به موافقتنامه چابهار و كریدور شمال ـ جنوب و فعال كردن موافقت نامه حمل ونقل ایران ـ افغانستان ـ ازبكستان در دستور كار مذاكرات آتی قرار گرفت.

1397/03/12
14:31:04
5.0 از 5
4504
تگهای خبر: حمل و نقل , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان