مهر خبر می دهد؛

اوراق تسهیلات مسكن به كانال ۷۰هزار تومان بازگشت، احتمال رونق بازار

اوراق تسهیلات مسكن به كانال ۷۰هزار تومان بازگشت، احتمال رونق بازار فراز برج: معاملات اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن امروز در فرابورس بعد از یك ماه آرامش، به كانال ۷۰ هزار تومانی بازگشت.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، بعد از حدود یك ماه آرامش و ثبات نسبی قیمت در محدوده ۶۲ تا ۶۶ هزار تومان، معاملات امروز اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن در فرابورس شاهد افزایش قیمت این برگه ها و صعود قیمت به كانال ۷۰ هزار تومانی بود.
قیمت اوراق تسهیلات مسكن صادره در فروردین ماه ۹۶ با نماد «تسه ۹۶۰۱» در حالیكه در آخرین روز كاری فرابورس (چهارشنبه هفته گذشته) به قیمت ۶۷ هزار ۹۱۵ تومان رسیده بود، امروز به ۷۰ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش پیدا كرد.
همچنین اوراق تسهیلات آبان ماه ۹۵ با نماد «تسه ۹۵۰۸» در حالی امروز در بازار سرمایه با قیمت ۷۰ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید كه در چهارشنبه هفته گذشته ۶۶ هزار و ۹۰۰ تومان خرید و فروش می شد.
از سوی دیگر اوراق تسهیلات مسكن صادره در تیرماه سال ۹۵ با نماد «تسه ۹۵۰۴» امروز با نرخ ۷۰ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد این در شرایطی است كه این نماد در آخرین معامله هقته گذشته ۶۴ هزار و ۹۹۹ تومان قیمت گذاری و به فروش رسید.
برگه های امتیاز تسهیلات مسكن صادره در شهریور ماه سال قبل با نماد «تسه ۹۶۰۶» هم باآنكه در هفته گذشته ۶۶ هزار تومان به فروش رسید اما امروز این برگه ها در فرابورس ۷۱ هزار ۱۸۴ تومان خرید و فروش شد.
گرانترین اوراق تسهیلات مسكن كه امروز در فرابورس به فروش رسید اوراق تسهیلات صادره در دی ماه ۹۶ با نماد «تسه ۹۶۱۰» بود كه ۷۱ هزار ۴۰۰ تومان به خریداران ارائه شد. این نماد در هفته گذشته ۶۸ هزار تومان در فرابورس به فروش رسیده بود.
ارزانترین برگه های حق تقدم تسهیلات مسكن كه امروز به فروش رسید، اوراق حق تقدم تسهیلات مسكن صادره در اسفند ماه ۹۵ با نماد «تسه ۹۵۱۲» با نرخ ۶۹ هزار و ۲۴۰ تومان بود كه این برگه ها در آخرین معاملات هفته گذشته ۶۷ هزار و ۲۰۰ تومان خرید و فروش می شد.
افزایش قیمت اوراق تسهیلات نشانه رونق دوباره معاملات مسكن
حمیدرضا چراغی كارشناس خرید و فروش اوراق تسهیلات مسكن در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره افزایش قیمت مسكن اظهار داشت: در یك ماه گذشته با عنایت به شوك ناشی از افزایش قیمت ها در اردیبهشت ماه از یك سو كه سبب عقب نشستن خریداران واقعی از ورود به این بازار شده بود و هم فرا رسیدن ماه مبارك رمضان از جانب دیگر، با ثبات نسبی قیمت ها در بازار اوراق تسهیلات مسكن روبه رو بودیم.
وی ادامه داد: اما با عنایت به اتمام ماه مبارك رمضان و دوره امتحانات محصلان، فصل جابه جایی خانوارهای شهری شروع شده است كه درنتیجه میزان تقاضای خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسكن برای معامله را افزایش داده است.
چراغی اظهار داشت: در دو روز كاری پایانی هفته گذشته (سه شنبه و چهارشنبه) شاهد افزایش دو تا سه هزار تومانی قیمت اوراق تسهیلات مسكن در فرابورس بودیم كه این افزایش نشان می داد احیانا باز هم قیمت این اوراق از ابتدای این هفته وارد فاز گرانی شود كه این اتفاق رخ داد.
كارشناس بازار مسكن در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه آیا افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسكن می تواند نشانه ای از افزایش معاملات مسكن باشد، اظهار داشت: استقبال خریداران خُرد و خانواده ها از خرید اوراق تسهیلات مسكن نشان داده است كه ممكن است با موج جدید ورود متقاضیان به بازار خرید و فروش مسكن مواجه باشیم. اگر این اتفاق بیفتد، با عنایت به كمبود مسكن میان متراژ و مصرفی خانوارهای متوسط، باز هم احتمال رشد نسبی قیمت در آینده نزدیك وجود دارد.

1397/03/28
14:12:16
5.0 از 5
4907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان