فعال بازار سرمایه مطرح كرد:

ضرورت بهره برداری صنعت ریلی از ابزارهای بازار سرمایه

ضرورت بهره برداری صنعت ریلی از ابزارهای بازار سرمایه فراز برج: یك مقام مسئول سابق در سازمان بورس به كمبود نقدینگی صنعت ریلی برای توسعه اشاره نمود و اظهار داشت: ابزارهای بازار سرمایه در تامین مالی این بخش موثر است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمودرضا خواجه نصیری در حاشیه ششمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی در جمع خبرنگاران در مورد تامین مالی بخش ریلی از مسیر بازار سرمایه اظهارداشت: بازار سرمایه برنامه های گسترده ای برای بهبود شرایط كنونی حوزه ریلی دارد كه بر اثر اجرای این برنامه ها، تامین مالی این بخش انجام شده و صنعت ریلی در آینده نزدیك ارتقا خواهد یافت.
به گفته این فعال بازار سرمایه، رقابت بر سر توسعه صنعت ریلی در نهایت به رشد اقتصادی كشور منجر خواهد شد.
خواجه نصیری اضافه كرد: صنعت حمل و نقل ریلی از گذشته در توسعه و رشد صنعتی كشور موثر بوده است اما باوجود داشتن چنین جایگاهی، این صنعت با مشكلاتی همچون كمبود نقدینگی و اعمال تحریم ها روبرو شده كه منجر به كاهش سرمایه گذاری در بخش ریلی شده است.
وی نیاز توسعه صنعت ریلی برای سرمایه گذاری و توسعه را ۲۸ هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: سهم عمده سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف حوزه ریلی عموما از بازار پول بوده و درصد كمی از آن به بازار سرمایه اختصاص دارد، این در شرایطی است كه ظرفیت و پتانسیل قابل توجهی در بازار سرمایه وجود دارد.
این فعال بازار سرمایه به عدم شناخت كافی متولیان دستگاه های اقتصادی از ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه اشاره نمود و خاطرنشان كرد: این در شرایطی است كه بازار سرمایه برنامه های گسترده ای دارد و از جانب دیگر شرایط كنونی صنعت ریلی نیاز مبرمی به توسعه دارد، ازاین رو ارتباط این دو می تواند توسعه صنعت ریلی را به دنبال داشته باشد، ضمن اینكه ارتباط صنعت ریلی و بازار سرمایه گام مهمی در جهت تحقق شعار پشتیبانی از كالای ایرانی خواهد بود.
این مقام مسئول سابق در سازمان بورس تصریح كرد: ابزارهای تامین مالی موجود در بازار سرمایه بسیار گسترده است كه ظرفیتی مطلوب برای همه شركت های ریلی بشمار می رود. به خصوص كه صنعت ریلی بخش های مختلفی چه در زمینه زیرساخت و چه در حوزه ناوگان و خدمات را شامل می گردد.


1397/04/01
12:29:46
5.0 از 5
4710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان