مهر خبر می دهد؛

انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت راهداری، احتمال افزایش عوارض

انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت راهداری، احتمال افزایش عوارض فراز برج: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با موافقت شورای اقتصاد برای تأمین هزینه های نگهداری راه ها، ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت منتشر می كند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، با موافقت شورای اقتصاد و ابلاغ سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی با عاملیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجاز شد برای حفظ و نگهداری راههای شریانی كشور، اوراق مشاركت ریالی منتشر و عرضه نماید.
بر اساس این مصوبه، سازمان راهداری می تواند تا سقف ۶۰۰ میلیارد تومان به انتشار اوراق مشاركت صرفا برای «ارتقای ایمنی جاده های كشور»، «بهبود رویه های راه ها» و «اجرای طرح های ایمن سازی و نگهداری راه های شریانی كشور» اقدام نماید.
همچنین این شورا، سازمان راهداری را مكلف كرده تا بازپرداخت سودهای علی الحساب، كارمزد و سایر هزینه های ناشی از انتشار اوراق مشاركت را از محل منابع داخلی خود تأمین كند. همینطور این سازمان باید اعتبار لازم برای هزینه های مذكور را در بودجه سنواتی خود منظور كند.
عوارض آزادراه ها بیشتر می شود؟
گفتنی است از دیگر مصوبات روز گذشته شورای اقتصاد، مكلف شدن وزارت راه و شهرسازی به ارئه پیشنهادات خود در مورد بازبینی در نرخ عوارض آزادراهی است.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، هم اكنون ۳ آزادراه تهران ـ قم، كرج ـ قزوین و بخش كوچكی از آزادراه بندرعباس ـ سیرجان كه در استان هرمزگان واقع است، آزادراه دولتی هستند كه نرخ عوارض این آزادراه ها در شورای اقتصاد به تصویب می رسد.
بر اساس قانون، عوارض سایر آزادراه ها كه خصوصی محسوب می شوند، توسط وزیر راه و شهرسازی تعیین می گردد.
داوود كشاورزیان رئیس سابق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفت وگو با خبرنگار مهر هم قبل از این از عرضه پیشنهاد این سازمان به شورای اقتصاد برای افزایش عوارض آزادراه های دولتی همچون آزادراه تهران ـ قم تا سقف ۱۵۰۰ تومان (سه برابر نرخ فعلی) و مخالفت شورای اقتصاد با آن اطلاع داده بود.


1397/05/08
22:35:38
5.0 از 5
5355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان